FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • to daj znac jak wypadną testy jakościowe ze świecenia :D
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Po lewej światło z H7 Philips Long Life, po prawej Philips X-Treme Vision. Starałem się zrobić fotki w identycznych warunkach. Różnica w barwie światła widoczna, a ponad to, "na żywo" jednak odczuwalna zmiana w ilości światła. 
    PA290091.JPG
    4608 x 2350 - 2M
    PA300093.JPG
    4608 x 2349 - 2M
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Panowie czy któryś z was wymieniał żarówki H8 w przednich halogenach na ledowe? Przy doświetlaniu zakrętów białe światło ładniej by się komponowało z xenonem tylko obawiam się znów jakiś błędów przepalonych żarówek itp. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 66kW | MY17 | Ambition | Biały | 42000 | Goczałkowice - Zdrój
  • Też się nad tym zastanawiałem i miałem też pytać czekamy na odpowiedź kogoś.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Będzie sypało błędami, chyba ze cos po canie się zastosuje. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • żarówki muszą być przystosowane do CAN i nie będzie żadnych błędów
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Właśnie jestem po wymianie żarówek w przednich halogenach h8 na ledy bez cana i nie ma żadnych błędów. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 66kW | MY17 | Ambition | Biały | 42000 | Goczałkowice - Zdrój
  • Jakie to żarówki?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Takie żarówki
     teraz się zastanawiam czy ja mając dzienne w reflektorach mogę założyć takie żarówki do przeciwmgielnych??
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • a do dziennych do rapida 2015 ze zwykłymi h7 na mijania?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • A ja sobie zakupiłem "żółtego" Osrama H7 Allseason Super + 30% , wbrew obecnej modzie na "zenony" .
    Podobno żółta poświata ( zakres barwowy) lepiej sprawdza się w warunkach deszczowo-śniegowych.
    Obecnie mam Tungsrama Megalight 90% i są niezłe ,zobaczymy co pokażą Osramy allseasony.


    Co ciekawe, wg specyfikacji Osrama strumień światła żarówki H7 jest jednakowy, czyli 1500 lumenów czy to dla zwykłej żarówki, night breaker, night breaker laser, czy allseason.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Promocja na żarówki Philipsa na allegro ;) komplet X-tremeVision lub WhiteVision za 60zl ;) chyba tylko dzisiaj
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Witam, zamierzam wymienić żarówki standardowe(obecne) na LEDY we wnętrzu samochodu i tu pojawia się moje pytanie, jaki zestaw wybrać, chodzi mi o sprawdzony zestaw, który nie będzie sprawiał kłopotu.

    1) https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Skoda-Rapid-Zestaw-oswietlenie-kabiny-LED-Premium-7-zarowek/2355

    2) https://sklep.motohid.pl/pl/p/Skoda-RAPID-Zestaw-Oswietlenia-Wnetrza-LED-Deluxe-5500k/1412

    Chodzi mi o zestaw, wiem że pojawiają się propozycje kompletowania poszczególnych żarówek i pewnie wyjdzie to taniej, ale chciałbym mieć już wszystkie na gotowo, żeby to zrobić szybko i bezproblemowo. Może ktoś podeśle jeszcze jakieś propozycje z linkami do konkretnych aukcji. Z góry dziękuje. Jeszcze dopytam czy w ogóle były jakieś wersje w których było fabryczne oświetlenie przestrzeni nóg?

  • Kupowanie zestawów to wywalanie pieniędzy w błoto. Za kompletny zestaw do samochodu czyli 4xw5w, 1x42mm oraz 2x36mm zapłacisz 15-20zł. Naprawdę nie warto przepłacać, jakość ta sama. Kup po prostu kilka diod każdego typu na zapas i tyle, bo nawet te najdroższe mogą szybko zacząć mrugać. Nie ma na to reguły.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • ja tam miałem/mam ledy i powiem, że święty spokój wygrał i co się spali to wracam do zwykłych żarówek. Bo fajnie może i led wygląda, lepsze światło daje ale jak ci mruga to szlag trafia

    z drugiej strony wymiana co raz jakiejś żaróweczki - a jest ich trochę, średnio co dwa miesiące to też impreza tylko dla tych co nie mają co z czasem robić
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Czytając kilka komentarzy sądziłem, że ledy są trwałe i dłużej święcą. Chodziło mi o wygląd i moc. Jak wygląda kwestia gwarancji, na żarówki ledowe jest dwa lata gwarancji, czy w ledach samochodowych jest w ogóle jakaś gwarancja?
  • od polskiego sprzedawcy zawsze dostaniesz rękojmię.

    ogólnie jeśli nie kupisz czegoś od jakiegoś osrama czy innej potężnej i drogiej marki to możesz być prawie pewien, że będą to oznakowane po polsku chińskie najtańsze żarówki których trwałość można określić spokojnie na maksymalnie 3 lata jeśli są nie używane.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?