FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  •  Robi91 u mnie awaria samoistnie ustąpiła. Czyli tak jak wcześniejsze awarie nastawnika.
    Zrobiłem 2,5 kkm  i cisza.
    Pewnie za rok, dwa znowu się pojawi :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Padła chłodnica klimatyzacji (manualna) po 7-miu latach i 83 tys. przebiegu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • @gross81 Trochę to trwało ale nie było mi podrodze do ASO ;)

    Z mojej kartoteki w ASO wyczytaliśmy że założyli mi napinacz o nr 03F 109 507F

    Teraz wy mądre głowy, którzy śledzicie te techniczne sprawy sprawdźcie czy to rzeczywiście jakaś nowość, jakiś ostatni rzut czy już to jakiś czas jest w obiegu.

    Na razie przejechane jest 2 tys. km od wymiany i jest cisza, nieważne czy po nocy czy po krótszym postoju.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • CHECK ENGINE - P0420. Pojawiał się około 6000, później 38000, później 75000km przebiegu. Teraz w Skodach ( mam 2) przebieg około 100 000 km i świeci się prawie non stop praktycznie. Po drodze do tego przebiegu wymienili mi w serwisie znowu całą serię elementów itd. Błąd pojawia się teraz już i na benzynie. Ciekawe czy to nie katalizator skoro nie sonda lambda jak orzekli. Spaliny mam ok. , więc może to ole.. i wstawię jak pewno wielu innych jakiś emulator sondy lub tp. i będzie git. Bo kasy wywalać mi się nie chce już na kolejne pomysły serwisu. Może jeszcze raz pojadę do ASO, tylko w innym miejscu już. Te LPG w Skodzie to jakieś trefne - źle dobrane instalacje, a serwis zazwyczaj bez polotu. Zaczynam myśleć , że ASO teraz tot tylko standardowe przeglądy potrafią wykonać, tacy wymieniacze oleju za grubą kasę. :)
  • @grzesk dzięki za info, widzę że na rynku jest trochę firm które proponują napinacz o tym nr, zastanawiam się czy kupować w aso, czy mają tam coś innego. Tak czy siak zmieniam na stówę bo problem się nasila niestety 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kupiłem (Skoda-Rex-Auto - 99,9%) miesiąc temu w ASO Rzeszów  jest o stówę tańszy niż w Wejherowie, mam nadzieję że moderator mnie nie upomni.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marinesku2 wymieniłeś już, jaki efekt? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 254 000 km - padł silnik prawego reflektora. Objawiało się to losowym warczeniem silnika po włączeniu samego zasilania w stacyjce.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 145000, rocznik 2013,
    -  fabryczny akumulator pomimo doładowania na testerze wypadał blado, wiec wpadł nowy
    - zgniły odboje tylnych amorków - wymienione na nowe
    - druga wymiana kpl hamulców tył - nie były zużyte, tylko bardzo uciążliwie piszczały... po wymianie cisza i spokój
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • 258 000 Po raz drugi zapieczona przednia wycieraczka.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Jak to oryginał nie narzekam i cisza w rozrządzie.
    Przepraszam że nie odpowiedziałem URLOP był.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • 259000
    Purchle i ślad rdzy na klapie bagażnika
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 30.08.2020, 101 000 km
    Padł fabryczny akumulator
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • po 3.5 roku i 49000 km padł fabryczny akumulator.

    Wymieniony w ramach gwarancji w Aso
    Rapid LB, 1.2 90KM DSG, MY17, Style, Szary quartz, 49000km, Warszawa
  • 121000 km - kpl hamulców P i T - profilaktycznie (były oryginalne)
    135000 km - gumy stabilizatora i silentblocki wahaczy (były oryginalne)
    138000 km - rozrząd + pompa wody, pasek micro - profilaktycznie pomimo zaleceń producenta. I tutaj chciałbym wszystkich przestrzec ponieważ producent zaleca co 210k km lub 8 lat ale po 5 latach pasek zaczynał się łuszczyć od wewnętrznej strony między zębami; nie ma co zwlekać. Obecnie 1500pln z robota w niezależnym warsztacie i na oryginalnej pompie wody. ASO 2600pln
    Musze jeszcze wymienić komplet amortyzatorów bo zaczyna się prowadzić jak ponton i dobija do końca na progach + mocne zapocenie... - zalecenie mechanika zresztą

    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • 30 000 zapaliła się lampka CHECK ENGINE.
    ASO stwierdził Sonda lambda.
    Wymienili
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • 40.100 km, w Aso stwierdzili rozwulkanizowanie się tylnych gum tuleji wahaczy przednich, wymienili na gwarancji, plus geometria
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Przepalona po raz pierwszy żarówka świateł mijania. Jaką polecacie w zamian i proszę o podpowiedz jak ją wymienić ( lewa ) i czy może wymienić od razu dwie?
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Przy wymianie żarówki mijania warto wymienić obie (nie jest to obowiązkowe, nie ma na to przepisu). Natomiast oryginalna, "sprawna" żarówka zazwyczaj ma już mniejszy strumień świetlny, stąd warto wymienić obie. Zawsze można wymienić spaloną żarówkę i porównać oba reflektory, jakie dają światło.
    Co do samej wymiany, jak nie da radę z komory silnika, to w nadkolu koła jest plastikowa klapka. Wystarczy ją zdecydowanie pociągnąć kleszczykami, i jest dostęp do tylnej części reflektora, w sam raz do wymiany żarówki.
    W razie problemów - zapraszam do kontaktu. 
  • Jeszcze tylko dodam, że tę zdemontowaną sprawną można wozić jako zapas.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?