FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs Fabia kombi


  • Co prawda to drugie to render. Ale, jakoś tak podobnie wyglądają.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • W przyszłym tygodniu zobaczymy fotki oficjalne F III Combi. A tak naprawdę - to Rapid Spaceback ma niestety mniejszy bagażnik od nowej Fabii. Właściciele R Liftbacka są spokojni - te bagażniki są porównywalne.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdjęcia już są: http://autobild.cas.sk/clanok/197418/preskumali-sme-skodu-fabia-combi

    Bagażnik ma 530l. Długości tyle ile SB. Bagażnik więc nie wiele mniej od LB, a imo bardziej ustawny. SB ma mniejszy bagażnik, o ponad 100l, ale z kolei Rapid ma większe wnętrze.  Fabia nowe silniki i nowe gażdzety - jak mirror link, który mi się spodobał (ciekawe czy będzie można przełożyć). Jeszcze zobaczymy, jak to będzie cennikowo wyglądało.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Spoko: Na oficjalnych zdjęciach są np. ksenony - których w ogóle nie będzie. Zawsze pokazują wyposażenie max - które cenowo rzuca spojrzenie przy zakupie nowego na samochód o klasę wyżej. Zobacz na boczne kierunkowskazy w lusterkach, hamulce tarczowe w tyle, elektryczne 4 szyby czy inne bajery. Dlatego nie napalajmy się zbytnio. W wersji w miarę normalno-podstawowej nie będzie połowy bajerów. Ale już niedługo będą zapisy na nowe - to zobaczymy wyposażenie i cennik.
    Bagażnik ma 530 l licząc bez koła zapasowego. Trochę to zaskakuje - ale w tym układzie to Rapid LB prowadzi.
    A swoją drogą - jak kupiłem autko - to cieszę się nim - i nie żałuję zakupu. Bo tak na serio - to by było trzeba kilka razy w roku zmieniać 4 kółka - bo każdy nowy ma coś nowszego ...
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja tez nie żałuję. Zresztą bylo wypracowane w drodze kompromisu z moja lubą. Kombi odpadało jako bryla, że za cytuje "karawanem nie będę jeździć", sedan też odpadł bo ma dupe i źle sie cofa... SB przeszedł. A potrzeba trochę bagażnika na wózek + znajomi przestrzegali aby zwrócić uwagę na Ilość miejsca z tylu. Bo nie jest fajnie jak dzieciak ci kopie w plecy przez fotel. A SB ma go sporo.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jak dadzą cennik to sie wtedy wypowiem czy żałuję ;) optycznie auta sa bardzo podobne, ale trzeba też poczekac na normalne zdjecia
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • coraz bardziej zaczyna mi sie podobac ta fabia kombi.
    ciekawe jak z cenami - gdyby dali dobre rabaty to może poniżej 50 tys dalo by sie wypasiona wersje kupić. na plus nowe poprawione silniki, szersza troche, nowa plyta MQB, pewnie mniej wykastrowana ze wszystkiego jak RAPID. w środku bardzo podobnie.. na minus ze chyba nie bedzie wystepowala z 6 biegowa skrzynia :(
    nie orientujecie sie kiedy maja te cenniki sie pojawić ??
    2014_10_02_combi1.jpg
    1500 x 829 - 147K
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • hmm o co z chodzi z tym: (za wikipedia dot. skody fabi III):
    Pojazd został zbudowany na bazie płyty podłogowej PQ25, która znana jest z m.in. z Škody RapidAudi A3Seata Leóna oraz Volkswagena Polo V[9]. Konstruktorzy wykorzystali także niektóre elementy z najnowszej koncernowej płyty MQB[10].
  • Nie macie czego załować idąc tym tropem to zaczniemy jeszcze porównywać Rapida z Octavią czy też Superbem a wiemy że to nie ma sensu, mogę się zalożyć że Fabia nie będzie miała niektórych rozwiązań co pozostała "wyższe" modele tak jak jest to w Rapidzie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Fabia jest mniejsza. Owszem, ma większy bagażnik, ale kosztem miejsca we wnętrzu.  Widać to wyraźnie na zdjęciach wnętrza:
    imageimage
    Widać szerokość po umiejscowieniu kierownicy i proporjach deski. I zdjęcia gdzie widać ile jest miejsca z tylu:
    imageWieć IMO, kto czego potrzebuje. Czy większy bagażnik, czy też więcej mniejsca w środku. Część nowego wyposażenia pewnie dołążą i do nowego rocznika rapida. Ja tylko bym przełożył kiedyś to radio z mirror linkiem, ale jak tak patrze, to chyba nie będzie pasować...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @kris77 Będzie 1.2 TSI 110 KM ze skrzynią 6-biegową. Ogólnie nie ma co żałować zwłaszcza jak ktoś ma lub zamówił wersję LB. Przy wersji SB robi się dylemat bo F3 Kombii jest podobna gabarytowo i ma większy bagażnik. Za to oba Rapidy w środku dla pasażerów jest większy zwłaszcza na długość bo wymiarami F3 jest symbolicznie większa od F2 (głównie z przodu o 2 cm na szerokość). A Rapid jest szerszy od F2.

    W środku jakość wykonania będzie taka sama czyli twardy plastik fantastik i tu znów się pojawia wyższość Rapida LB bo bagażnik tej wersji jest wyściełany miękkim materiałem a obu Fabiach cały bagażnik jest z plastiku, który będzie się rysował przy wożeniu jakiś pakunków (w moim przypadku wózek dziecka).

    Fakt F3 ma kilka fajnych gadżetów, których rapid nie ma i pewnie chwilowo nie będzie miał, no może po liftingu coś się zmieni. Z drugiej strony pewnie te bajery w F3 będą za dopłatą i nie wiadomo jak wtedy ļędzie kształtowała się cena z przy fajniejszym silniku. A patrząc jak stary dziadek to w rapidzie ma mniej się co zepsuć jak jest mnie bajerów :P

    Jedyne co by mi brakowało w Rapidzie to tych nowych silników ale obecne już nie fiksują więc nie ma tragedii. Pewnie też po liftingu nowe się pojawią.

    W każdym razie nie znamy cen i nie ma co żałować bo mamy lub będziemy mieli większe wygodniejsze auta.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • 55 kilo za 1.2 TSI 110km STYLE - drogo- ciekawe ile z tego mozna urwac.
    http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/nowa-fabia/cenniki/F3HST15151501A.pdf

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • I to cena hatchbacka. Za kombi +2500 + Style + pakiet komfort 400 zł i mamy w sumie Elegance.

    Fabia: 58000 (przed rabatami, choć jak tak tanio biorą za doposażenie, to chyba dużego rabatu nie będzie..)
    Rapid Spaceback: 65550 bazowa - w sumie bez problemu z 8-10 tyś rabatu daje nam 57550-55550.

    Cenowo.. na korzyść Spacebacka IMO.

    --

    Wszystkie z systemem Start-Stop, z tego co wszędzie czytałem, mało przydatne, aż takich różnic w spalaniu nie ma, a już akumulatory dużo droższe, rezruszniki etc też. Droższy w eksploatacji będzie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Niby korzyść dla Rapida ale mamy tu stare silniki, trochę więcej palące.

    Wygląda to wszystko podobnie ale Rapid jest większym autem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Spalanie jest dla hatchbacka, kombi będzie spalać troszkę więcej.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • jakby na fabie dało sie 10 tys rabatu wyciągnąć  to poniżej 50 tys za full opcje prawie to byłaby dobra cena

    a tak na razie na start to chyba będzie jednak Rapid lepszym wyborem.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @grzesk
    mniej pala nowe tsi bo licza to z systemem start-stop. Na innych forach ludzie szukaja tylko sposobu aby go na stale wylaczyc...
    ja sie tam ciesze, ze w moim rapidzie nie bedzie tego ustrojstwa
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @krisr77
    Ale lepszym z uwagi na co?
    Na to ile ktoś będzie musiał oszczędzać aby kupić, czy z uwagi na to ile walizek włoży do środka, czy z uwagi na to że ma radio z bajerami, czy że teściową może posadzić z tyłu a nie z przodu?

    Nie tacy marketingowcy jak my pozycjonowali to auto. A skoda nie pozwoli sobie na utratę udziału w rynku w tym segmencie.

    Jest coś takiego, co ja na nazywam wartością subiektywną. Czyli ile jesteśmy skłonni zapłacić za coś nam się podoba lub jest nam potrzebne. Oczywiście zależy to również od zasobności naszego portfela.
    Dla jednego wielkość bagażnika i miejsca na tylnej kanapie ma małą wartość subiektywną, bo np. nie ma rodziny. Dla posiadacza dzieci tylna kanapa ma dużą wartośc subiektywną. Dla podróżnika również bagażnik.
    Wrzucając to wszystko na szalę, a na drugą szalę własny portfel dowiadujemy się co jest najlepszym wyborem (albo najlepszym kompromisem)
  • @kros - lepszym - tzn za podobne pieniadze oferujaca wiecej. Dla mnie po prostu chyba tanszym :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dla każdego coś dobrego, wedle potrzeb.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?