FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • kazdy by je chcial :) ale wspomnienie o bonach było w celu informacyjnym :)
    chciałem otrzymać auto w jak najszybszym terminie wiec bony mnie wtedy nie interesowaly.
    Auto jest w leasingu
  • przyciśnij dilera jeszcze o te pakiety, to ze ich nie masz wpisanych teraz nic nie znaczy, wszystko wypisują dopiero przy odbiorze auta
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • a jak myslicie w razie czego mozna ze tak powiem "zrezygnowac" z tych bonow ??
    moje auto przyjedzie zaraz przed nowym rokiem i wolałbym dostac 4-5tys rabatu za rocznik 2014 zamiast 1600 realnych oszczednosci (kola zimowe + felgi  ktore byly w kosztach zamowienia) i jakies 1200 w innych tak naprawde nie do konca potrzebnych pierdolach ??
    ps. pytam bo ktos kiedys napisal ze albo rabat albo bony...:(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Kiedyś tak pisaliśmy ale nie wiem, czy to tylko nie była zagrywka sprzedawców, że tak mówili. Ja też taką informację dostałem od sprzedawcy ale jak przyszły mi kupony to tam jest napisany ich termin ważności do końca marca 2015 r. Nie ma ani słowa, że tracą ważność przy kupnie auta z wyprzedaży. Kupony są przypisane do klienta, który zamówił auto. Nie widziałem wzmianki, że tracą w tym momencie ważność, więc wg. mnie powinieneś mieć możliwość skorzystania z kuponów jak i wyprzedaży.

    U mnie niestety to nie wyjdzie temat z wyprzedażą, bo w ostatniej chwili strasznie przyspieszyli produkcje (skrócił się termin produkcji z końca grudnia na początek listopada - w przyszłym tygodniu produkcja) i odbiór auta będę miał prawdopodobnie jeszcze w listopadzie. Auto by musiało stać ponad miesiąc w salonie a podobno Skoda krzywo patrzy na coś takiego jak auto jest już przypisane do konkretnego klienta. Co innego jakby to auto było przypisane do salonu.


    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jeden diler w szczecinie mówił mi że muszą "ukrywać" takie auto, więc nie jest łatwo ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @grzesk  damn - ja auto zamawiałem dzien po Tobie - wlasnie dzownilem do handlowca ma sprawdzic i oddzwonić. btw z kiedy masz taka informacje ??? w tamtym tygodniu był jeszcze 52 tydzień jako data produkcji.
    co do bonów masz racje tez tak to odbieram przecież mogę je chcieć wykorzystać juz po zakupie auta - co wtedy zabiorą je jak dostane tez rabat wyprzedazowy ??

    ps. tak czy owak handlowiec twierdzi ze jezeli mi to nie przeszkadza to jemu tez nie i jakoś go "zabunkruje"...
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Rapid SB Ambition Max 1.2 75KM + metalik + kolo + dywaniki gumowe + listwy ochronne + chlapacze
    Cena przed rabatem - 56 300
    Po -  46 500
    Jeden z salonów w Krakowie
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • @krisr77 pisałem na forum ale w skrócie. 2 tygodnie od zamówienia (od 15 września) termin wstępny był 8 tydzień 2015. Później do 5 października był 52 tydzień 2014.
    6 października (modyfikowałem ciut konfiguracje) pojawił się nagle termin produkcji na 45 tydzień 2014. 8 października 45 tydzień produkcji został zamrożony jako ostateczny. 

    Kupony dostałem 16 października. 

    Z jednej strony cieszę się bo auto będzie wcześniej, dostałem kupony, cenę udało mi się uzyskać dość dobrą, 45 tydzień to wg. ETKI tydzień od którego montują ciut zmodyfikowane pewne elementy np. podłokietnik przedni od F3 i jeszcze jakieś rzeczy których nie pamiętam ale z drugiej szkoda mi tej wyprzedaży bo liczyłem na nią, na te parę "groszy" jeszcze ucięte z kwoty.

    Pytanie dlaczego niektóre auta zamawiane prawie w tym samy czasie i w prawie tej samej konfiguracji mają tak rozjechane daty produkcji. Dziwi mnie to, że większość z Was ma standardowe konfiguracje i takie długie terminy a ja mam ciut nietypowego (AmbitionMAX LB z dołożonym hakiem holowniczym, USB, tempomatem, SWINGiem, climatronic'iem czy dodatkowymi przegródkami i siatkami w bagażniku) i termin tak się skrócił.

    Pytanie czy mam jeszcze jakiś wpływ na sprzedawcę czy samą Skodę aby jak mówisz @krisr77 auto zostało 'zabunkrowane" tylko musiało by być schowane ponad miesiąc.
    Mi to nie przeszkadza, więc bym już poczekał na wyprzedaż i dopiero wtedy bym wykorzystał kupony.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • hej a co modyfikowałeś ??? ja nic nie ruszałem od zamówienia. zamowilem gola serie elegance max LB 1.2 105KM. (tylko plus pakiet sunset)
    piszesz ze 6 października modyfikowałeś i wtedy wskoczył ten termin ( moze  dlatego)
    moj dealer sparwdzal w tamtym tygodniu (nie wiem kiedy ale napewno po 20tym i byl termin 52 tydzien). Mial oddzownic jak sprawdzi cos narazie cicho (ale moze to tez oznaczac ze termin jest ten sam).
    bony dostalem 18go - widac wszystkim wysylali w podobnym terminie i byl to ostatni taki rzut :)
    mi pasuje ten termin dlatego nie dzowne nie cisne o nic delare- na razie cierpliwie czekam :)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dokładałem Climatonica. To była jedyna zmiana. Trochę dziwne bo dołożyłem coś co jest bardziej skomplikowane niż ręczna klimatyzacja i powinno raczej wydłużyć czas oczekiwania a nie skrócić aż o 7 tygodni. Sprzedawca twierdz, że pierwszy raz się spotyka z taką sytuacją, że aż o tyle skrócił się termin bo najczęściej przy takich zmianach, że domawiasz coś bogatszego to termin się wydłuża.
    Twierdził też, że mógł być zbieg okoliczności bo może ten termin już był przypisany tylko u nich w bazie jeszcze tego nie widział i jak dodał climatronica to baza odświeżyła dane bo termin od razu się pojawił po wprowadzeniu zmiany. Nie czekaliśmy na przetrawienie przez system tylko jak było zatwierdź to od razu wskoczyło.

    Mi by też ten termin co u Ciebie by pasował ale mam taki a nie inny i gdyby nie kupony to pewnie bym rezygnował z zamówienia.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapid SB Ambition Max 1.2 TSI 105KM :
    biały candy
    pełnowymiarowe koło zapasowe
    opony Bridgestone a nie jakieś chińczyki!
    dywaniki gumowe
    nakładki na progi
    listwy ochronne
    zestaw folii ozdobnych
    chlapacze
    komplet siatek w bagażniku
    xenony skrętne
    pakiet sunset
    ubezpieczenie OC/AC w cenie
    Cena przed rabatem - 66400 po rabacie 54500
    zakup: połowa  wpłacona przy podpisaniu umowy druga połowa w 36 ratach 0%
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • dobra cena :) ale to tez po trochu zasługa tego ze to spaceback w kredycie (+ 1000 z ceny mogą zejść )
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • krisr77  hmm możliwe nie wiem rozmowa o kredycie zaczęła po negocjacji ceny i doposażenia auta dopiero jak zaczęliśmy temat ubezpieczenia i ze muszę jeszcze sprzedać stary samochód bo 10000zł nam brakowało...wtedy kierownik sprzedaży zaproponował kredycik 36rat 0% :)) a samochód wyprodukowany w ostatnim tygodniu sierpnia więc na salonie  Auto Forum 2 stał trochę ponad 2 tygodnie. 
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • to tym bardziej dobra cena :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @slawekaj, te 0% to nie do końca 0, bo faktycznie nie płacisz odsetek, ale płacisz 5% prowizji od udzielonego kredytu, tak mi odpowiedział sprzedawca na moją podejrzliwość, że gdzieś jest haczyk.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no i ubezpieczenie obowiązkowe od kredytu. ale i tak jak sobie wyliczyłem wyszlo mi sie rocznie (przez 3 lata) dokladam gora 600 zl do intereseu :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Aha, jeszcze jedno, @slawekaj, w Rapidzie nie ma czegoś takiego, jak "xenony skrętne". Są tylko lampy przeciwmgielne z funkcją CORNER.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 co do kredytu owszem jest prowizja ale to normalne a odsetek nie ma w racie...jak policzył krisr77 dokładnie 600zl na rok gdzie dostaniesz taki kredyt samochodowy? :)     co do xenonów w specyfikacji mam napisane : xenony funkcja corner i przeciwmgielne corner...to tyle 

    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Rapid lIift blue race lpg mpi ambition max radio swing climatronic, ciemne tylne szyby... Tak z grubsza... Cena 54000 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • maroslaw dużo zapłaciłeś. znajomy wynegocjowal za to samo tylko bez lpg 49000

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?