FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w Rapidze MY2015 październik-grudzien
  • Martwi mnie jedna tendencja na forum. NIEPRAWDZIWE OPINIE I RELACJE. Czytałem forum przed odbiorem R i bylem przerażony, myślałem ze kupuje taczki zamiast auta. A tu niespodzianka...nie dość że samochód przyszedł, to jeszcze 80 % "forumowych usterek, niedociągnięć itp" w ogóle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością...  Drodzy forumowicze!!!! OPAMIETAJCIE SIE I NIE PISZCIE ZASLYSZANYCH rzeczy, TYLKO TE KTÓRE SAMI DOSWIADCZYLISCIE!!!!!!!!!! 
    Dziękuję za uwagę.  
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Po co krzyczysz i uogólniasz... pojeździsz, zobaczysz, wtedy pogadamy... jak trafił Ci się super egzemplarz to gratuluję, ale jakbyś był już wielokrotnie w serwisie (tak jak ja), to pewnie miałbyś odmienne zdanie...
    ps. lepiej, że Cię nastraszyli na początku, niż żebyś miał się rozczarować po odbiorze ;D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @marosław zmienisz opinię o tym co ludzie napisali prawdę? podaj nieprawdziwe opinie?? Ja jeżdżę już jak pisałem wcześniej 6 skodą i tez mam krytyczne swoje uwagi dotyczące R tak wyposażenia jak i innych spraw... nie ma co byc obrońca jesli będzie wszystko ok samochód sam sie obroni 
  • Zobacz ze ludzie na forum opisuja swoje przypadki a nie "podobno w R padaja skrzynie biegow padaja" dla przykladu. Slynny podlokietnik to fajna rozmowa ale nie wydaje mi sie zeby byl posodem kupienia/nie kupienia auta :-) Po to jest forum. Wrzucasz wszystkie tematy do jednego worka i nawolujesz do zaprzestania rozmow bo wszystko gra ? 

    Przyznam tylko ze: 
    Malo kto pisze o pozytywach auta , nie chodzi mi tu o opinie typu "ma duzy begaznik i jest fajny" ? Czy ja nie potrafie tego znalezc nastawiajac sie na wertowanie w ustermach ? :-)

    Jest jeszcze opcja ze:
    Dla przykladu , w PL jezdzi 30 000 Rapidow a na forum jest 2000 forumowiczow ( przykladowe liczbh)
    Czesc tych ludzi to pasjonaci a reszta to osoby szukajace pomocy poniewaz maja problem ze swoim R. Wiec w jednym miejscu zbieraja sie ludzie "z zepsutymi autami" i dyskutuja a pozostale 28 000 jezdzi bezawaryjnie :-)
  • Dokladnie to samo chcialem napisac co kolega wyzej, zazwyczaj na forum szuka sie pomocy w razie problemow a to tylko maszyna wiec takie sie zawsze pojawiaja
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @marosław ja za nim przejechałem 4000 kkm, też myślałem, że to wszystko plotki :)
  • Cóż, ja też myślałem, że Rapida po dwóch, pierwszych latach "błędów młodości" w roku produkcyjnym MY14 będzie już bez wad, ale powtarzają się te same problemy co u innych... Po pół roku bez problemów pojawiła się woda w drzwiach, instalacja LPG do regulacji, problem z pierdzącymi głośnikami itd. Ja na prawdę jestem niezwykle ugodowym człowiekiem, ale te zmiany były uciążliwe...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Daj znać czy przegląd przeszedł bezproblemowo, mam na myśli mod silnika...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Co do plastikowych oslon na snikach TDi, mile zaskoczenie bo u mnie jest :-) jutro rano wrzuce fotke jak ktos jest zainteresowany. Wylrodukowany ostatni tydzien listopada 2014r.
  • Ale ty masz z DE. Moze na ten rynek ida z osłonami :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Czujniki parkowania - w moim Rapidzie mam trzy czujniki z tyłu.  Wydaje mi się, że we wczesniejszej produkcji były montowane cztery. Taka mała zmiana, czy od razu tak było montowane?
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Rapid od początku produkcji w 2012 r. miał 3 czujniki parkowania.
    Tak samo ma CitiGo oraz nowa Fabia. Dopiero O3 ma 4 czujniki z tyłu. Oczywiście mowa o nowych modelach aut, które zapoczątkował Rapid.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A czy te 3 czujniki sa w praktyce wystarczające? Mam nadzieję, że takie wycięcie czujnika to nie jest działanie "byle taniej" i nie wpływa na bezpieczeństwo cofania.
  • Sa wystarczające, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Moja rapidka też jest z kwietnia 2014r. 1.6 TDI 105 km. Na początku była wtopa po przejechaniu 700 km padła skrzynia biegów. Po wymianie skrzyni zrobione już 18 kkm i bez problemów, żadnego chlupotania w drzwiach, ani innych takich. Podłokietnik też mi odpowiada, jak chce zaciągnąć ręczny to podnoszę go do góry i też jest dobrze. Suma summarum jestem zadowolony z tego autka. Ze swojej octy 1 byłem mniej zadowolony.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Rapid cenowo wypada rewelacyjnie w stosunku do innych samochodów w tej klasie. Nie mamy na co narzekać. Poczytajcie sobie fora innych marek... tam to tragedia... Np. poczytałem o VW golfie. My to nie mamy co się stresować.  Cena około 20 tys. większa z takim samym wyposażeniem co R. Ludzie naprawdę mają większe problemy w innych markach niż podłokietnik czy długo działające spryskiwacze.
    Ja radziłbym raczej pisać co się stało, jak sobie z tym poradziliście i jakie koszty.
    A nie marudzić... nie podobał się podłokietnik? Kup sobie coś z fajnym podłokietnikiem za 100 tys. Ludzie zobaczcie jakie są ceny na rynku... Jak Cię nie stać na to co chcesz mieć to kup sobie karnet autobusowy. Ja przy wyborze dobrze się zastanowiłem i przemyślałem zakup. Wiec teraz nie mam co narzekać. A jak ktoś nie przemyślał to niech nie biadoli, że to wina Skody czy coś. Trzeba było wybrać co innego.
  • Podpisuje sie pod tym, samochód jest całkiem ok za ta cene a moj podłokietnik jest zajebisty tym bardziej ze prawie go nie używam :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też się podpisuję obiema rękoma, ludzie głównie patrzą na R przez pryzmat O3 i tylko narzekają że lipa, bida itp, ale kupcie O3 w cenie wypasionego R to zobaczycie co dostaniecie... Auto ma być przede wszystkim niezawodne i pewnie się prowadzić, a jak czytam narzekania, że nie ma symbolu tempomatu na Maxi-Dot, nie domykają się szyby z kluczyka, o podłokietniku już nie wspomnę to się zastanawiam po co kupiliście ten samochód. Użyjcie chociaż raz połowy funkcji, których tak Wam brakuje.... Ja jestem zadowolony, że samochód będzie nowy, bo każdy nowy jest lepszy niż używany, nawet klasy premium, ma dużo miejsca i mam nadzieję że będzie bezproblemowo mi służył, nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dobrze powiedziane. Ja osobiście skalkulowałem czego potrzebuję do szczęścia i wyszło mi, że klimy, radia, elektrycznych szyb i ewentualnie poduszek i systemów ESP i ABS. Wszystko to było w najtańszej wersji active max (radio tylko zmieniłem na swing bez dopłat) i do tego włożyłem silnik 1.2TSI 105km i jestem bardzo zadowolony z komfortu i braku zbędnych gadżetów, które Skoda wycenia bardzo wysoko.  Mam wyświetlacz segmentowy, a nie MAXI DOT i zupełnie mi to nie przeszkadza. W Corolli z 2006 r, którą jeżdżę też na co dzień komputer jest koszmarny w porównaniu z R. Mam też starą Yariskę i tam w ogóle nie ma kompa. Za swoją cenę Rapid naprawdę sporo oferuje.  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Podpisuje się wszystkim Cym mogę pod przedmowcami.  Ja jestem mega zadowolony z R!!!! Zrobiłem 1400 km ale jest nieporównywalnie do yaris. 1.2 mpi na LPG, pali tyle co yaris, kosztował tyle co yaris a R jest Dużo lepiej wyposażony, duuuuuzyyy bagażnik (mam LB) super się prowadzi, czego chcieć więcej.... Podłokietnik nieprzeszkadza nie pomaga, trzymam tam piloty do bram i dokumenty, w dalszej trasie reka odpoczywa... Szyby, nawyk, że zamykam przed wyjściem z auta, pp co zamykanie z kluczyka....
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?