FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • @krisr77
    W przypadku zamówieniu pod klienta nie ma rabatu wyprzedażowego.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • mylisz sie :)
    po 1) sam mam zamiar taki rabat uzyskac
    po 2) jak mi nie wierzysz to polecam lekture watku http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75164&start=0
    szczegolnie wypowiedz kolegi Danielcio
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77
    Już o tym pisaliśmy w tym wątku na stronie 27. Taką informacje mam od sprzedawcy i dlatego tak też piszę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki masz racje w tym co napisałeś - ale to niczego nie zmienia.
    Każde auto zamówione pod klienta jest przez chwile autem z placu -  dopóki nie zostanie zafakturowane dla klienta. Co do zmian w cenniku - to ze masz odbiór w styczniu nie znaczy ze nie będzie liczone wg nowych cenników. Ty oczywiście zapłacisz po starych, bo taka kwotę masz na zamówieniu - jednak diler niestety zapłaci po nowych - jest to jego ryzyko.
    Przerabiałem to jak miałem termin na polowe stycznia - ponieważ w takim przypadku z rabatu nici chciałem wynegocjować jeszcze jakąś kwotę - niestety możliwości były bardzo male bo diler stwierdził ze i tak będzie musiał liczyć auto po nowych cenach wiec nie ma za bardzo z czego już opuścić.

    A tak a pro po podwyżki po nowym roku - wyniesie ona 600/650 zl a rabatu za rocznik będzie minimum 3000 za LB i 4000 za SB. 
    Wiec nawet jakby policzył  po nowych to i tak sie opłaca. Reszta promocji sie nie kończy wiec tu nie ma strachu.
    Chociaż z tego co wyczytałem jak jakaś promocja kończy/zmienia się z danym rokiem to niestety tez ja tracisz odbierając auto po nowym roku. Tak było/jest z np promocja na pakiety gwarancyjne/przeglądów dla Superba - drożeją one po nowym roku - dilerzy w zamian proponują gwarę na 120tys km i koła zimowe.  

    Tak czy owak na miejscu kolegi Bemakr wołałbym zeby przyjechało juz w 2015. Bedzie mu sie opłacać - weźmie z rabatem za 2014. Nie będzie - diler musi sprzedać mu auto po wynegocjowanej cenie.




    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ciekawe w takim razie czy rabat 4700 bedzie nadal od nowego roku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • bedzie - bo rabaty na wyprzedazy sa 7700 i 9700 (w tym te 4700)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, za bardzo się chyba napalasz na te rabaty... Nie ma czegoś takiego jak rabat wyprzedażowy przy aucie robionym pod klienta... To dotyczy tylko aut z placu, zamówionych na stan salonu... W takim razie skończyliby przyjmować zamówienia w okolicach października, bo by trzeba było sprzedać klientowi po cenie wyprzedażowej... Nie ma w tym logiki...
    P.S. Podziwiam Cię, że masz czas tym wszystkim się interesować... Ja bym wolał chyba inaczej go spożytkować...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no nie do konca - jest jeden warunek przeciez ktory bardzi trundo spełenic (albo ma sie farta albo znajomosci) - auto musi byc wyprodukowane w 2014 a zafakturowane w 2015. A wiekszosc aut z pazdziernika albo wyprodukuje sie w 2014 i zafatkturuje, albo juz nie zdazy i produkcja bedzie w 2015


    ps. druga sprawa ze dla salonu to przeciez zadna strata  - rabat naliczany jest przez importera, wazne chyba zeby z takimi trickami nie przesadzic
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja tez swojego czasu tak sie ugadalem ze sprzedawca odnosnie octavi, mial go zakamuflowac dla mnie a potem kupno w styczniu ale temat upadl gdy ostatecznie zdecydowalem sie odebrac rapida. Sama akcja jest mozliwa, zalezy tylko od dilera 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie wiem czemu ludzie podchodzą do tego tak sceptycznie :) Na tym forum tłumaczę ze sie tak da już po raz enty - za każdym razem wszyscy twierdza ze nic z tego.

    To samo ostatnio na http://forum.octaviaclub.pl/ jak zaczął się temat wyprzedaży rocznika 2014.  Ludzie liczyli ten rabat osobno a nie razem z tym co można wytargować standardowo. Jak im napisałem ze chce na Rapida dostać 14-15 tys rabatu łącznie to sie zaczął raban ze chyba w snach itd:)

    Co prawda auta jeszcze nie kupiłem, faktury nie mam ale chyba raczej diler nie zwodził by mnie za nos przez ostatnie 3 miesiące zeby na koniec oznajmić ze sorry ale jednak se ne da. A i jak sie wczyta na innych forach to nie jest odosobniony przypadek.

    Tyle ze nie kazdy diler na to pojdzie nie kazdy zaproponuje sam (jak w moim przypadku), nie kazdemu tez sie taki myk opłaca (rocznikowo rok starsze auto kupujemy jak sie sprzedaje zaraz po gwarancji to kiepski interes)

    @Maciek_1991 - no w oczekiwaniu na auto to sie trzeba tym interesować, a ze chodzi o kase to wole wiedzieć wcześniej niż inni :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • zamówiłem Rapida SB 10 października, a odebrałem 19 grudnia, nie miałem daty odbioru w zamówieniu. Potem chciałem aneks do umowy, obiecał że jak tylko będzie wiedział, że idzie do produkcji to przyśle. Oczywiście nie przysłał, ale dzięki temu ugrałem jeszcze komplet żarówek za 160 zł
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • Wczoraj autko zarejestrowane we wtorek odbiór, wszystko trwało 5 miesięcy i 4 dni...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Autko właśnie sie produkuje :) Na przyjazd do salonu w 2014 roku nie ma juz szans (Poznań podobno już nie rozsyła aut). Wiec układa się idealnie. Teraz tylko czekamy do 1 stycznia na potwierdzenie rabatu wyprzedazowego.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, to suma sumarum produkcja idzie zgodnie z harmonogramem podanym przez sprzedawcę, czy też opóźnili/przyspieszyli? Chodzi mi o już końcówkę oczekiwania, bo na początku to wiadomo, że ciągle "wachlują" terminami.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • wyszło w sumie zgodnie z założeniami 52 tydzień, chociaż do konca nie widac bylo w systemie, ze ten termin jest potwierdzony. pewnie mieli tak duzo aut do wyprodukowania, ze w systemie byl burdel. tak ja napisalem wyzej nawet jesli auto przyjedzie do poznania miedzy swietami to podobno i tak juz nic nie rozsylaja w tym roku po salonach. wiec realnie pewnie gdzies w drugim tyg stycznia bedzie w warszawie
    Za tydzien skoda poda oficjalne rabaty na rocznik 2014, jak sie beda pokrywaly z moimi przeciekami to bedziemy dopinac formalnosci.

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W W-wie kupujesz? A w którym salonie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wimar
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Aha, ja POL-MOT
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja tez bylem w Polmocie w sumie tam mam najbliżej i to byl pierwszy salon który odwiedziłem ale cena jaka dal byl najgorsza i juz wiecej tam nie wróciłem. Salony w Lodzi Radomiu no i Wimar od razu dali rabat wielkości 9.5 tysiaka mniej wiecej pozniej jeszcze po 500 zł sepilem az wygrał WIMAR z rabatem 11 tys. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A w którym polmocie byłeś?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?