FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Witam.Czy wam też doradzali aby po pierwszym tysiącu kilometrów zmienić olej??
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Mi powiedzieli, że jeżeli będę mało jeździł (około 10k km rocznie) to dobrze byłoby wymienić olej po roku, jeśli będę robił więcej km rocznie to olej wymieniać zgodnie z zaleceniami ŠKODY.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No tylko mi powiedzieli że po pierwszym tysiącu ze względu na drobne opiłki metalu które mogą powstać podczas docierania się silnika.Apotem już zgodnie z zaleceniami Skody
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Mi powiedzieli, że wymiana oleju według wskazań komputera
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja dopytywalem czy trzeba po 1000-1500, odpowiedz brzmiała mniej wiecej tak: Absolutnie nie, nic takiego nie trzeba robic, prosze przyjechać na wymianę zgodnie ze wskazaniami komputera. Długo sie pózniej zastanawiałem czy jednak nie powinienem ale pani ktora sprzedawała samochod mówiła to z tak dużym przekonaniem ze ciezko nie uwierzyć jej racji.
  • Mi mówili że można ale nie jest to konieczne i że niektórzy przyjeżdzają inni nie.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Mi Pan powiedział że mam przyjechać jak komputer pokaże.
  • Jaki olej jest w silniku 1.2TSI 105KM, wg instrukcji to VW 504 00, ale gdzie takie coś kupić?

  • nie musi być taki sam ze sie tak wyrażę model. A to, co podałes to numer certyfikatu Volkswagena.
    najlepiej weź coś z rodzaju 0[zero]W 40, 0W 50; 5W 50, ogólnie mówiąc - parametr przed W jak najmniejszy, parametr po W jak największy
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Olej zgodnie z zaleceniami do danego silnika. W moim rapidzie 1.2 TSI 5W30 tutaj tym bardziej przy turbinie nie ma samowolki.
  • Niektórzy sugerują się forum, popytajcie mechaników, a nie znawców forów, mi pokazali w ASO olej, i powiedzieli, że ten jest o wydłużonych właściwościach, i żeby po 2 latach albo 30kkm, co szybciej nastąpi, tak samo z tym docieraniem, też podobno mity, silnik jest docierany już na hamowni, ale radzą te 1500 odpuścić, według wskazań instrukcji
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Dokładnie to samo mówili w salonie ... Silnik tak samo jak w motorze jest docierany fabrycznie
  • o tuż to :) 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Można w serwisie przy wymianie poprosić o przekodowanie na stały okres przeglądu czyli co 15tyś lub co rok. Przy turbinie jest to zdrowsze dla auta no chyba że auto po 4 latach lub 100tyś do sprzedaży. Do tego czasu nic dziać się na pewno nie będzie.
  • Jak to jest z tym zmiennym okresem obsługowym Q16

    Ustalenie okresów obsługowych zależy od intensywności eksploatacji i lokalnych warunków środowiskowych. Na przykład jazda samochodem na krótkich odcinkach obciąża samochód w inny sposób niż jazda na długich trasach. Okresy obsługi są więc zmienne. W tabelce: Przegląd według wskaźnika okresów (pierwszy po 2 latach lub po 30.000km zależnie od tego co nastąpi najpierw)

    U mnie (przy symbolicznym przebiegu) aktualnie jest do przeglądu 18.700km lub 456dni... w takim tempie, przegląd na pewno wypadnie wcześniej niż po 2 latach / 30.000km. Zwróciliście może uwagę jakie wskazania były po wyjechaniu z salonu?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • U mnie teraz w czwartek wymieniali ale nie zakodowali na nowo komputera odliczającego KM do przeglądu ani też czasu jak to miało miejsce wcześniej są tylko -- w miejscu czasu i odległości, ale następny przegląd sugerowali po kolej
  • Drodzy koledzy. W temacie oleju - wczoraj 1 serwis ( po 30tys km ), zrobiony po 26 tys. Powód - stopniowa zmiana charakterystyki pracy silnika, głośność itd. Silnik 1.6 diesel 105 KM. Przekodowali mi na moją prośbę serwis co 15tys km! Nigdy więcej wymiany oleju w dieslu po 25-30tys km! Olej zamienił się w czarną breję, rzadki a żeby nie być gołosłownym: do serwisu miałem 60 km. Do serwisu spalanie 4.5l, w drodze powrotnej 3.4l. Przy pogorszonych warunkach pogodowych i z większym obciążeniem! Wymieniajmy nasze long life'y jak najczęściej! :))
  • Powiem tak: chcesz pojeździć Rapidem długo - wymień po ok 5tys. Jak Ci nie zależy to po 30tys. Pytałem mechaników w ASO jak i poza to opinie oczywiście różne, ale większość zalecała wymianę po ok 5tys. Silnikowi to nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Więc jak nie szkoda Wam kilku stówek na olej i filtr warto to zrobić. Aha i nie tracicie gwarancji. Gostek z ASO powiedział, że mogę nawet do nich przywieźć swój olej i filtr, a jak nie to w dowolnym serwisie bo czynność ta jest prosta:)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • A mnie dziś w ASO pan szczerze odwodził od wymiany oleju bo producent, bo technologia, bo olej, bo lepiej wydać tę kasę na kolację z żoną :D
    dałem sobie z nim spokój i poszukam takiego, który mi wymieni :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Co prawda jeszcze nie mam Rapidka ale jestem od krok od zakupu - liftback 12.TSI 105km
    zamierzam dokupic do niego pakiet pogwarancyjny na 2 lata oraz pakiet przegladow basic 4 lata do 40 tys.
    moj roczny przebieg ksztaltuje sie w granicach 10 tys.
    wiec 30 tys zrobie w 3 lata - 1 przeglad bedzie po 2 latach
    teraz pytanie czy basic w ogole mi sie opłaca - i po 2 czy dadza sie namowic na przekodowanie przegladow na 15 km i czy ten pakiet bedzie to obejmowal ???
    (w koncu w opsisie pakietu nie ma nic na temat liczby tych przegladow tylko limit lat lub kilometrow) :)
    Jakby sie dalo to byloby lepiej dla autka a dla kieszeni to samo bo 3 przeglad wypada przy 45 wiec sie juz nie zalapie wiec w standardowym warianacie
    2 rok -20 tys - 1 przeglad
    4 rok 40 tys - 2 przeglad
    w standardzie co 15 tys
    15 tys - 1 przeglad
    30 tys - 2 przeglad
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • dokladnie jak kolega @Aras pisze, mija sie z celem kupowanie przez ciebie przeglądów, lepiej zainwestuj ta kase w jakieś opcje do samochodu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?