FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcesoria za bony -co wybraliście/wybierzecie :)
  • Ktoś kiedyś tu napisał, że jak złodziej kupi w Skodzie komplet śrub zabezpieczających to może sobie odkręcić koła w naszych Skodach, no więc to nie jest takie proste. Śruby mają różne wzory. W opakowaniu jest kod, więc jak złodziej chciałby odkręcić musiałby znać odpowiedni kod. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • To ja pisałem. Nigdy takich śrub nie miałem i wydawało mi się że to tylko śruba z jakimś wzorem jednakowym dla wszystkich. Nie wiedziałem tego, człowiek cały czas się uczy ale do stalówek nie będę tego brał. Może kiedyś jeśli jakieś aluminiowe felgi u mnie się pojawią. Z kuponów miałem brać CARME i dokupić opony ale raczej wezmę komplet stalówek z oponami. Nie będę musiał wydawać już kasy na opony a poza wyglądem jeździć będzie się tak samo.
    Po drugie jak wejdzie F3 to zobaczę jakie będzie miała wzory felg 15" i może od F3 się weźmie bo mają ten sam rozmiar.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk z jakimi oponami bierzesz, Michelin czy Barum? Ja sie nad tym zastanawiam bo różnica w cenie na 4 troche jest..
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dostałem od dilera podobną listę jak krążyła tu na forum i tam nie ma nawet w ofercie Barum. Jest tylko Michelin Alpine A4 ze stalówkami (z CARME też ale cena trochę wiecej niż 800 zł za koło) i takie biorę. Zresztą nawet jakbym brał same felgi CARME na lato to i tak bym kupował coś "lepszego" od BARUM jakieś DUNLOP WR 2 lub Coninetal TS850. 
    Sprzedawca proponował mi jeszcze (wspominałem na forum) stalówki z NOKIAN WRD3 ale okazało się później, że nie łapią się na kupony i musiałbym z własnej kieszeni płacić.

    Nie wiem, czy jakbym miał BARUM do wyboru to bym je wziął, bo poza felgami czy całymi kołami to nie bardzo mam co wziąć w ramach tych bonów, bo reszta to jakieś pierdółki i brałbym na silę tylko po to aby wykorzystać kupony.

    Na chwilę obecną jak mi się nie odwidzi to biorę:
    - koła stalowe z oponami zimowymi Michelin A4,
    - gumowa wykładzina bagażnika (liftback),
    - komplet żarówek,
    - pokrowce na koła do przechowywania,
    - listwy progowe zwykłe,
    - dwa czarne pojemniki na śmieci (jeden do jednych a drugi do drugich drzwi),
    - NIKA - poduszka i kocyk dla córci :)

    Nic mi więcej do głowy nie przychodzi co mógłbym wziąć a po drugie to i tak ta lista zapełnia kupony na maksa i jeszcze będę musiał dopłacić 30 zł.

    Jak liczyłem same felgi CARME to miałem na liście więcej drobnostek ale też brałem aby zapełnić kupon.

    Patrze i patrze na listę i tak chyba już nie będę zmieniał rzeczy na inne bo nie wiem już na co :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • "- dwa czarne pojemniki na śmieci (jeden do jednych a drugi do drugich drzwi),"
    Na zdjęciu to wygląda lepiej niż w rzeczywistości.
    Nie chodzi nawet o wykonanie tylko o funkcjonalność. Po włożeniu tego w drzwi worek nie ma się gdzie rozwinąć bo wnęka jest płytka, przez co nawet skórka od banana się nie mieści aby nie ubrudzić drzwi i fotela przy próbie wpychania. Ja zrezygnowałem z tego, żeby nie zajmować przestrzeni w drzwiach na inne drobiazgi, czy choćby nawet "suche śmieci"
  • A jak sprawują się te listwy progowe, czy warto je zakładać? Bo też są różne opnie, że zbiera się pod nimi woda i brud i łatwiej o rdze?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Rapid ma dośc szerokie progi.
    Jak masz małe dzieciaki które wchodzą i wychodzą z auta deptając po progach jak po schodach (czyli chyba wszystkie dzieci :) ), a nie chcesz patrzeć jak Ci się pojawiają nowe rysy w tym miejscu to warto, choć ja nie mam :) bo mi się nie podobają. Stwierdziłem że w razie czego folia bezbarwna ochroni progi, ale jak na razie moja mała pilotka i mój mniejszy nawigator wykazują się bardzo dużą troską o progi więc i folia niepotrzebna :)
  • No własnie, te progi w rapidzie wielkie są, ja ciągle uważam jak wchodzę no ale nie będę mówił wszystkim kogo wiozę "nogi w górę" :D Wiec tez je wezmę, choć z ta rdzą co pisze @dodan to możliwy feler tego rozwiązania...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Z tymi pojemnikami to trafna uwaga. Dzięki za informacje, przemyślę to jeszcze :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Kros trafiłeś idealnie:-) właśnie taki mam szkopuł. Z przodu z progami wszystko jest ok ale z tyłu gdzie siedzą dwa rozwydrzone rozrabiaki tylko obserwuje nowo pojawiające się rysy:-) I tak się właśnie zastanawiam, co lepsze rysy czy ewentualnie rdza:-) A w jakiej mniej więcej cenie u dealera są te progi z montażem, ktoś może się orientuje?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mam te nakładki na progi, miałam też w Felicii i śladu rudej nie widziałam. Chyba, że pod spodem coś siedziało ale po tylu latach raczej by wylazło :)
  • Z tą rdzą to chyba przesada. Wszak listwy i inne elementy sa klejone taką samą metodą...
  • dodan z tą rdzą to przesadziłeś, listwy zapobiegają głębszym otarciom.Bez listew będzie jeszcze gorzej jak masz małe dzieci.Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Cena montażu akcesori  wyjdzie ok. 800-1000 zł . W cenie wliczone jest
    malowanie spojlera, klej potrzebny do montażu, montaż tempomatu i nakładek
    na pedały.  tak napisal mi diler wiec tak jak pisalem akcesoria beda nas kosztowac :(

    czyli za chlapacze ,ozdobne listwy,przezroczysta folie na tylny zderzak i inne pierdoly nie policzyl
    albo w tej cenie (nie malej ) jest wszysko:(
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • dziś zamówiłem akcesoria, wszystko będzie we wtorek poza kołami które są niedostępne i trzeba czekać na nie 2-3 tygodnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Odebrałem wczoraj koła za bony. Sprzedawca miał problem z zaksięgowanie, ale dzięki temu oraz faktowi że byłem pierwszym klientem, ktory realizował vouchery nawet nie wpadł na pomysł korekty faktury. Pozatym realizacja bonów odbyła się bez udziału sprzedawcy samochodów. Wszystko załatwione w dziale akcesoriów Carsed Siedlce - polecam:-)  
  • Ja tez dostalam oddzielna fakture na akcesoria. Odbierane byly pozniej bo w dniu odbioru samochodu nie mialam jeszcze voucherow.
  • aa czyli "mój" cwaniak znowu chciał mnie zrobić w ch. niech sobie pomarzy o tej korekcie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dlatego mi się to nie podobało, ale nie chciałem się wymądrzać, bo czekałem na faktyczny rozwój wydarzeń, ale co ma cena auta do akcesoriów?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dobrze sie stalo, ze mamy juz precedensy i mozna się na powołac. Pozatym dziwna bylaby to sytuacja gdyby po dodaniu akcesoriow (czyli teoretycznie podniesienie wartosci samochodu) dostac fakturę za samochod na nizszą kwotę i zmniejszac jego wartosc u ubezpieczyciela...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?