FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Dlatego też dałem sobie spokój z kupnem używanego samochodu. Większość ogłoszeń to "igły" z Niemiec albo poflotowe. Co dziwne igły z Niemiec sa ok. 10 tyś tańsze niż jakbyś miał sam kupić w euro bezpośrednio w Niemczech i sam sprowadzić a poflotowe to każdy wie jak są użytkowane w firmach... Do tego koszty jeżdżenia po komisach, koszty sprawdzania przebiegu i stanu licznika, nerwy i ogólnie strata czasu bo i tak handlarz rżnie głupa że nie wiedział że licznik cofnięty...
  • gufi04 ja z tego samego założeniu wychodzę, a że ostatnio nerwowy się trochę zrobiłem to wolałem kupić nowe auto niż przyfanzolić handlarzynie za wciskanie kitu w żywe oczy :D, 
    Nie uśmiecha mi się siedzieć za to 48h :P
  • przyznam że i ja nie byłem zwolennikiem kupna nowego samochodu. 20 lat jeżdziłem używanymi i w końcu wpadłem na pomysł kupić coś 1-3 letniego dobrze wyposażonego z pewnych rąk i małym przebiegiem i w miare dużego dla 4 osobowej rodziny z małym dzieckiem (wózek). Po 3 miesiącach szukania i wydania mnóstwa kasy na paliwo i ekspertyzy zrezygnowałem z uzywanego i zamówiłem Rapida. I teraz po 1,5 roku wiem, że to był dobry pomysł. Kupno używanego z moimi wymaganiami było i jest nierealne bo kto sprzedaje 2-latka z przebiegiem do 30 tys, nie bitego i dobrze wyposazonego :). Większość samochodów które oglądałem to ściągane z zachodu z cofniętym licznikiem lub bite i klepane z polskich salonów. poniżej 40 tys nie było nic ciekawego.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przypadek znajomego.
    Wystawił 2 mc temu do sprzedaży opla Vectre C z 2002r. cena 10.800 zł. Zgłaszali sie chętni, oglądali, marudzili że ta cena i w ogóle tam jakieś wymyślunki. Za dwa tygodnie zadzwonił gość że jest zainteresowany (kolejny klient) i chce oglądnać auto, umówili się na oględziny, przyjechał interesant oglądają i facet pyta się czy może z nim sprzedający pojechać na st. diagn. w celu zweryfikowania stanu, znajomy czasu nie miał dał mu papiery od auta zabrał dowód osobisty (klienta) i pojechał facet. Po pięciu godzinach wraca i mówi do kumpla że licznik został cofnięty w tym samochodzie. Kumpel zdziwiony bo nie cofał. Klient wytłumaczył dlaczego.
    Mianowicie pod maską obok akumulatora była brudna zamazana kartka na której nic nie było widać, facet myślał że to kartka z datą wymiany oleju. przeczyścili tą kartkę a tam taki message: Wymiana rozrządu data: .... ... .... przebieg 190 000 km. Kumpel kupił samochód z przebiegiem 143 000 km. a rozrządu nie wymieniał.
    Znajomy się zdziwił głupio mu było bo ma czyste sumienie a le, na szczęście facet konkretny powiedział ze nie skreśla tego auta , porozgląda się jeszcze trochę i że zadzwoni.
    Po tygodniu doszło do transakcji facet wziął auto.

  • @amiskiew moja historia wyglada identycznie, ile ja sie podpicowanych trzylatkow naogladalem, oczywiscie rodem z niemieckiegi zlomowiska...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mam info dla oczekujących na nowego R. nie wiem czy to wszędzie działa ale pewien facet, który zamawiał skodę Yeti w październiku. odbiór samochodu początkowo był zaplanowany na grudzień, później na luty dokładnie 10.02.2015r.
    Facet pomyślał że już niedługo będzie ten 10 i dlatego zadzwoni i się upewni czy będzie na pewno ten samochód. Po czym usłyszał od sprzedawcy że musi go zmartwić samochód będzie na koniec lutego.
    Facet się wkurzył i powiedział że na koniec lutego to niech sobie sami czekają i on będzie za max 2h po zwrot zaliczki( miał na umowie wpisaną datę odbioru 31.12.2014r) to tak jak ja :) (ja też nadal czekam wrrrr) i powiedział że ma dobrą ofertę na KIA Sportage i że będzie ją miał w przeciągu 3 dni ( czas na załatwienie papierów).
    Sprzedawca powiedział że "no nic nie może na tą chwilę zrobić" - czyli standardowa śpiewka. No to facet powiedział że będzie po zwrot zaliczki i się rozłączył.
    W przeciągu 10 min od rozmowy dzwoni tel. kto ? no oczywiście sprzedawca od Skody.
    "Witam Pana ponownie, po rozmowie z Dyrektorem oddziału (śmiech) jest propozycja tylko w Pańskim wyjątku, jest dziś do odbioru Skoda ale w innym kolorze i wyposażeniem, nasza propozycja: dopłata 1000zł do wersji "Elegance Max" poprzednio "Active Max" (1.2 TSI 77KW), beż Cappuccino + 2 komplety opon na felgi alu, pakiet przeglądów Basic (żal nie skorzystać jak zamawiał za 65 tyś "Active Max" + dodatki) bez zastanowienia pojechał i w dwa dni miał auto. (oczywiście w cenie 65tyś)
    Tylko tak sobie myślę że z Rapidem LB może być problem bo bardzo mało jest tych wersji i mogą np. nie mieć na miejscu w salonie... (prędzej SB) po za tym facet nie źle wygrał na tym.
    Jak widać nie jest tak do końca, jak większość forumowiczów tutaj pisze i myśli że liczy sie tylko i wyłącznie flota.
    Może w większości tak, ale są przypadki że klient indywidualny się też liczy. (może salon w tym mc jeszcze nie sprzedał tyle samochodów by być zadowolonym z wyniku finansowego, dlatego stąd taka decyzja ;).
    no ale salon się postarał. Jaki to salon to nie wiem ale może się dowiem.
    Ja mam na 20 lutego odbiór jak mi przełożą znów to mnie sz...g trafi... :> może też zadzwonie koło 10 tego lutego i się dowiem czy będzie napewno ;)
    Ps. (Zamawiał w systemie "kredyt niskich rat")
    Pozdrawiam czytelników.

  • Ja dodam od siebie, że chyba teraz czas oczekiwania będzie krótszy, gdyż przeczytałem artykuł w aplikacji Skoda Service, że fabryka zwiększa moce przerobowe z 800 do 1200 aut dziennie i wszystkie linie pracują w systemie 24/7. Dzięki temu powstało 800 nowych miejsc pracy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mieli jakiegos przypadkiem na placu to go wypchneli, ot cale dbanie o indywidualnego klienta.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dokładnie, pewnie jakiś klient nie odebrał więc oni pozbyli się auta, a klient zadowolony, ale z drugiej strony trzeba im oddać, że wyszli z taką propozycją. Active na Elegance, nie każdy by na to poszedł...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dnia 5.02.2015 zostałem szczęśliwym posiadaczem białego LB :) Fotki wrzucę później :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 a ile czekałeś na samochód?
  • Zamówiony 15 października, w salonie tydzień temu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 ...no to w moje urodziny ty odebrałeś auto a moje czeka na placu za mną już od tygodnia i brakuje mi czasu żeby je odeBrać WRRRRRRR :-(
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Witajcie.
    Dostałem dziś informacje że autko już jest u dilera(tzn. po moim telefonie), od zamówienia 07.10.2014r, czasu trochę minęło. data odbioru samochodu na zamówieniu do 31.12.2014r. :) mam też pytanie; czy ktoś z was (kto brał na kredyt) też musiał donosić zaświadczenie o zarobkach po upływie 3 mc ? bo takie zaświadczenie jest tyle ważne. A czytałem tylko, już nie pamiętam kto pisał, że mimo upływu 3mc od wydania zaświadczenia bank nie potrzebował ponawiać tej procedury by wypisać zaświadczenie jeszcze raz u pracodawcy. (Volkswagen Bank)
    Skoro tak ktoś miał no to chyba nie trzeba, a ja usłyszałem od sprzedawcy ze będzie trzeba... I coś tu mi właśnie nie gra. Znów trzeba ganiać ehhh...
  • trzeba trzeba, to jakis ewenement był ze ktos tam nie donosił a procedura jest taka jak napisales
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ehh no cóż, ale ważne że autko już będzie - wczoraj jechałem za takim białym Rapidem i pomyślałem że zadzwonię:) i się okazało że wczoraj przyjechał :) teraz tylko papiery, papiery, papiery... i zatankować i do domu.
    Cały czas jeżdżę teściowej Astrą:) 5 mc :D
  • u mnie nie tyle musiałem donosić jeszcze raz zaświadczenie- co bank musiał jeszcze raz wydać decyzje - a zajęło mu to 24h.
    potem jeszcze  zona musiala tez zaswiadczenie skanowac - z tym kredytem jazda byla ogólnie chaos w salonie nic nie wiedzieli
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja miałem zaświadczenie z lipca a kredyt podpisywany w grudniu. Nic nie musiałem donosić. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Zaświadczenie o zarobkach jest ważne 1 miesiąc, decyzja kredytowa jest ważna 3 miesiące, ja musiałem donosić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dziś dostałem telefon. Ponoć mój Rapid ma być produkowany w pierwszym tygodniu marca + 2 tygodnie logistyki. Zamówienie złożone 30 stycznia. Już siedzę jak na szpilkach:)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?