FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Ja auto dopiero zamówiłem, jeszcze się nie wyprodukowało, więc będzie z 2015r.
  • @konry - ja rabatu w sumie to dostalem 20 tys :)
    liczylem rabat Vespera

    1.2 MPI/55 kW (75 KM) 49 200
    kolor 1800
    reflektory przeciwmgłowe 800
    alaram salonowy 900
    Pakiet funkcjonalny 300
    Mata 100
    Podłokietnik 500
    podgrzewane lusterka 700
    Komputer pokładowy 200
    Dwa dodatkowe głośniki 250
    Gniazdo AUX IN 100
    Radio Swing 2 500
    chlapacze 100
    dywaniki 100
    gaz 2600
    razem 58 150
    rabat 9 550
    cena koncowa 48 600

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Radio Swing 550 zł , a nie 2500 zł ;)
    @krisr77 20 tys rabatu to nieźle. Ale pewnie auto miało wysoką cenę wyjściową.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Radio swing 2 - to taka nazwa :) policzone jest 500
    A samochod cennikowo teraz pewnie jakies 74 tys
    ps. policzyłem w tej chwili wg konfiguratora 75480 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 to skąd u Ciebie taki rabat 20 tys zł ?
    Przyznaj się może jesteś sprzedawcą i dałeś sobie sam taki rabat ? ;)

    a czym różni się radio swing 2 od swing 1 ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Trochę szczęścia trochę farta :) W zeszłym roku rozdawali bony za długi okres oczekiwania na 2800, do tego były promocyjne pakiety na gwarancję i przeglądy - tutaj mamy oszczędność 2700, do tego załapałem się na rabat za rocznik 2014 - 4500. Dołącz do tego standardowe 10000 od dilera i wyszło. Teraz tego wszystkiego nie ma więc można powiedzieć że ta dyche jestem do przodu. (Tyle ze rocznikowo w plecy)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 to teraz od tego odejmij kwote utraty wartosci rocznika i wtedy ten twoj rabat nie bedzie juz taki imponujacy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No nie on jeden stracił na wartości Twój tez juz jest rok starszy :) z dwojga złego wolałem kasę a i tak za bardzo nie miałem wyboru. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Poza tym zależy na jak długo kupuje samochód - jak na 3-4 lata, to rocznik faktycznie robi różnicę. Ale jak na 7-8 lat albo więcej - to wtedy już aż takich dużych różnic nie ma a rozsądny kupujący będzie patrzył na przebieg i stan techniczny a nie rocznik. Jak bym miał do wyboru zniżkę parę tysięcy więcej czy nowszy rok produkcji (przy identycznym wyposażeniu) to bym raczej wziął zniżkę.
  • Cenna uwaga! W Polsce większość patrzy na rocznik a nie na stan samochodu i przebieg. Bardzo przykre...:-( 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak jak pisze @persyMG, dopiero przy autach tak 8 letnich ludzie zastanawiaja sie nad stanem auta zamiast slepo patrzec na rocznik. Swoja droga gdy sprzedawalem bardzo zadbane 15 letnie auto, ogladajacy zawsze mowili " czemu tak drogo, ten rocznik chodzi tysiaka mniej"  ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Faktycznie, przy zakupie auta używanego patrzą na cenę, przebieg i rocznik... ale ta sytuacja powoli ulega zmianie... coraz więcej osób przed zakupem jedzie z autem do serwisu, celem oceny stanu technicznego, weryfikowany jest VIN oraz wnikliwie sprawdzana książka serwisowa, czyli stan auta oraz jego prawidłowe serwisowanie ma znaczenie... Jestem zdania, że lepiej zapłacić mniej za auto, tj. skorzystać z wyprzedaży rocznika, a różnicę zachować w kieszeni... po co płacić 55k, jak można 50k, różnica dla portfela znaczna, dodatkowo auto jest na już i nie trzeba czekać, a w przyszłości wszelkie różnice ulegną zatarciu... ps. odnośnie utraty wartości rocznika, wycena po roku była niższa o ~4k, więc pozytywnie...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W zależności od tego w jaki sposób kto kupił auto taką metodę będzie chwalił, wg. mnie korzyść z auta z wyprzedaży rocznika jest tylko pozorna ale nikogo nie będę do tego przekonywał. Apropos tego sprawdzania książki serwisowej to nawet te elektroniczne w systemach potrafią być przerabiane, na razie przy autach większej wartości bo usługa sporo kosztuje ale pewnie z czasem i nasze skody będą z lewa historią.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zgadzam się z gross81
    Te rabaty na wyprzedaże są tylko pozorne.
    Zwykły rabat na LB to 4700 a wyprzedażowy to 7700. Czyli teoretycznie zyskujemy 3000 za auto z placu które nie wiadomo ile na nim stało i w jakich warunkach. A na wartości na pewno straciło o wiele więcej. Ale to wszystko zależy od tego kto czego potrzebuje bo za te 3000 to można opłacić sobie przeglądy i ubezpieczenie.
  • @gufi04 rok temu rabat wyprzedażowy wynosił nie 7700 tylko 9700, więc zysk teoretyczny 5000... piszesz, że auto na wartości na pewno straciło o wiele więcej... liczyłeś?  Mój R w cenniku ~64k (bez rabatu rocznika byłoby ~55k), kupiłem za ~50k, teraz jest wart ~46k... jak dla mnie sprawa jasna...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 5000 piechotą nie chodzi, ale to było rok temu. W tym roku jest tylko 3000, a że po 4-5 latach zamierzam sprzedać to może to mieć znaczenie czy mam rok produkcji 2014 czy 2015
  • w tym roku tez bylo troche wiecej niz 3000 :) albo ujme to inaczej - razem więcej niż 7700
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Panowie, Polska jest jednym z ostatnich krajów gdzie, obowiązuje rok produkcji. Z tego co wiem, ma to się zmienić, co prawda jeszcze nie wiadomo od kiedy, ale prace trwają. Biorąc pod uwagę, że obecnie kupując nowe auto będziemy je trzymali 3-4 a może i więcej lat, to najprawdopodobniej wzorem innych krajów będzie miał znaczenie tylko przebieg i data pierwszej rejestracji. Tak więc najprawdopodobniej Ci którzy załapali się na dodatkowy rabat, nie będą stratni przy odsprzedaży, gdyż sprzedadzą te samochody już bez obowiązującego roku produkcji. Pytanie jest takie czy ktoś woli auto z palcu czy skonfigurowane pod siebie. Ja wolę skonfigurowane więc, niestety nie mogłem załapać się na wyprzedaż, ale gdybym trafił na odpowiedni egzemplarz to chyba wolałbym z większym rabatem, i niższym rocznikiem produkcji. Na roku produkcji się nie jeździ, już bardziej ma wpływ rok modelowy. Większość krajów europejskich już dawno to zauważyła, ale do naszych urzędników wiedza dochodzi powoli..... Z drugiej strony będzie to jedna z ostatnich wyprzedaży rocznika, a zawsze ten dodatkowy rabat kusił nabywców i zawsze było trochę więcej nowych aut na drogach.... a tak bez tych rabatów więcej to będzie ale "igieł" od emeryta zza Odry.
  • Fajnie by było gdyby z tymi zmianami ukrócili też bezkarne cofanie liczników...
  • Nie oszukujmy się panowie. Cofania liczników całkowicie się nie wyeliminuje, tak jak nie wyeliminuje się całkowicie kradzieży i innych występków... Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał kogoś oszukać. Co nie znaczy, że państwo nie powinno taki proceder starać się ograniczyć. Częściowo to robi, np. poprzez obowiązek odnotowywania przebiegów na badaniach technicznych na SKP, ale to nie rozwiąże sprawy. Zresztą, nie problemem jest samo prawo, bo o ile wolno cofnąć licznik i zawsze to będzie możliwe a nawet konieczne (np. przy wymianie uszkodzonego licznika), o tyle jest obowiązek poinformowania o tym następnego nabywcę. Problemem w Polsce jest egzekucja, a właściwie jej brak, prawa konsumenta. Dotyczy to nie tylko handlu samochodami używanymi, ale i nowymi (patrz problemy przy gwarancji, reklamacje niezgodności itp.) jak również każdego innego zagadnienia konsumenckiego. Prawo konsumenckie u nas po prostu nie działa. Do tego dochodzi problem udowodnienia, kto kogo oszukał, w przypadku cofnięcia licznika, bo sprzedawca oczywiście o niczym nie wie, to pewnie poprzedni właściciel i dalej winnego nie ma. W/g mnie powinien być obowiązek, tak jak w niektórych prefekturach we Francji wpisywania na umowach i fakturach stanu licznika, wtedy mielibyśmy wgląd kto, kiedy zaniżył przebieg. To też nie rozwiąże problemu całkiem, bo dalej największym problemem będzie import z krajów gdzie takowego obowiązku nie ma.
    Wydaje mi się że, jedynie gdyby koncerny samochodowe chciały całkiem ukrócić ten proceder, konstruując samochody w których nie da się lub jest to przez skomplikowanie procesu nieopłacalne odniosło by to jakiś wymierny, trwały skutek. Jednak koncerny nie myślą o drugim właścicielu pojazdu bo to nie jest ich klient, a jedynie o pierwszym, a że największym klientem są floty, którym na rękę jest możliwość cofnięcia licznika, bo inaczej ich igły z 600tyś km przebiegu nie były by rozchwytywane przez tureckich, polskich i innych biednych mieszkańców demoludów jak świeże bułeczki, to o żadnym takim rozwiązaniu na poważnie nawet nie myślą.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?