FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Jakie macie doświadczenia z tym silnikiem w Skodzie Rapid? Wiem, że 1.6TDI jest już jakiś czas na rynku i w octavii jakoś się sprawuje. Spalanie na poziomie 5,5-6 litrów na 100km. Czy w rapidzie jest podobnie? Bo patrząc w cennik to można się załamać ;)
  • przyłączam się do pytania, czy ktoś się pokusił na 1.6 TDI 105KM i ma już jakieś doświadczenia z tym dieslem?
  • Niewiele mogę powiedzieć po miesiącu użytkowania, mam dopiero przejechanych 1050 km . Na komputerze wskazało 5,2/100 nie jest źle. Mam większy problem. Przy przebiegu 450km zaczęło coś rzęzić i panowie serwisanci nie mogą zlokalizować usterki. Jest to taki metaliczny dźwięk, powyżej obrotów 1500.
  • czyżby padło stare znajome DSG?
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Nie, mam skrzynię manualną.
  • Miałem jazdę testową z takim silnikiem. Szału nie ma. Moja była skoda octavia 1.9 TDI z 2003 roku miała 130 KM i zdecydowanie lepiej się zbierała pomimo przejechanych 261 tyś km.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Jazda testowa przebiegła bardzo poprawnie. 5 biegów manual 4 chłopa na pokładzie i auto przyśpieszało ładnie. Przy 100 redukcja na 4 i but w podłogę czyli standardowe wyprzedzanie tira. Zbiera się ładnie tak do 130-140 potem już wolniej.
    Ale to jest mały średnio duży silnik do średniego auta. Jeździ sprawnie, ale można by lepiej to fakt!
    Więcej napiszę po dłuższej trasie....
  • Witam kupiłem skode rapid z silnikiem 1.6 ,105 KM w ciągu 4 m-cy przejechałem 22 tys. km wszystko w zasadzie okey spalanie oscyluje na poziomie od 3,8 do 4,5 l, zaznaczam że jeżdżę trasowe odcinki powyżej 80 km tankując cały od początku werwę. Jedyny problem jaki mam od początku to problem z biegiem wstecznym. Nie mogę go wielokrotnie wbić za pierwszym razem, dźwignia zmiany biegów dochodzi do pewnego momentu i koniec. Puszczając sprzęgło z racji że bieg nie jest do końca wbity wyskakuję i czynność trzeba powtarzać od początku nieraz po kilka razy, miał tak ktoś z was w swojej skodzie?
    Proszę o pomoc podpowiedź, pozdrawiam.
  • Ja miałem takie coś, ale we fiacie uno. Nic ci nie doradzę nowego - nowy samochód - jedź do serwisu, niech sprawdza, choc pewnie bedą gadac, że wsteczny jest niesynchronizowany.
    P.S. Czy ta skoda to twój pierwszy samochód?
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Nie nie :) mam już za sobą pare set tysięcy km i kilka aut. Rapidem naprawdę jeździ mi się kapitalnie silnik dość elastyczny ale całość psuje ten bieg wsteczny. Dla przykładu dzisiaj po przejechaniu 160 km wbijałem ten bieg kilka razy i za każdym powtórzeniem płynnie się załączał... najgorzej jest na nie rozgrzanym aucie. Nie wiem za niski poziom oleju ale wtedy było by to odczuwalne na każdym biegu. Napiszę w maju jak dobije km i pojadę na wymianę oleju dam znać wam co i jak.
  • Może to nie jest problem z samą skrzynią ale z poduchą pod skrzynią i/lub cięgłem drążka zmiany biegów, spróbuj jak bieg nie wchodzi, lekko popuścić sprzęgło, żeby zaczęło obracać wałkami w skrzyni. W tedy powoli wbij bieg. Najprawdopodobniej trochę szarpnie autem. Ale powinien wejść bieg.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jaki jest preferowany olej do 1.6 TDI ? 
  • Skoda rekomenduje Castrol. Ja w swoim TDI mam Castrol 5W50 ale to stary poczciwy 1.9 90 KM
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Wiem że Castrol ale jakie oznaczenie?
  • bodaj 5W30 ale ważne że do DPFa i musi spełniać niską emisję popiołową!
    Ponoć serwisy życzą sobie EDGA profesionala ale jakościowo nie jest aż tak lepszy od zwykłego a cena kosmiczna... jaka prawda trudno mi się wypowiedzieć bo nie jestem specjalistą od olejów
  • Dokładnie tak serwisant telefonicznie mi podał. Musi być 5W30 castrola z oznaczeniem VW 504/507. Wymienialiście za pierwszym razem też filtr paliwa? W jednym serwisie powiedzieli że wymienia się komplet filtrów w drugim zaś że wszystkie za wyjątkiem filtru paliwa bo ten dopiero przy 60 tysiącach a nie przy pierwszych 30.
  • To zależy jakie paliwo lejesz. Jeśli często tankujesz u Ziutka za rogiem jego full wypas usyfione paliwo, to lepiej nie czekać aż 60 kkm wykręcisz, bo możesz nie wykręcić. Chociaż i na tzw sieciówkach można niezłego syfu nalać.
    Kiedyś po takim syfie z jednego orlenu miałem przepustnice w nagarze.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Przy zakupie sprzedawca zwrócił uwagę, że Rapid jest dość wrażliwy na jakość paliwa, jednak filtr wychwytuje dużo przez co się zatyka. Twierdzi, że warto go wymieniać częściej niż nie, ale objawy są jednoznaczne więc można poczekać aż straci się moc...
  • Castrol kosztuje około 80 PLN/litr a Orlen tylko 40, też w specyfikacji 504/507. Właśnie wczoraj to sprawdziłem na stacji. Zważywszy, że zgodnie z instrukcją silnik może brać 0,5 litra/1000 km czyli jakieś 15 litrów między przeglądami to koszt oleju 1200 PLN robi się spory za Castrola.
    Macie jakieś doświadczenia z Orlenowskimi olejami? Warto się do niech przymierzyć?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Nie chce mi się wierzyć, że będzie brał 0,5 litra oleju na 1000 km, no chyba, że po kilku latach. Oczywiście najlepiej byłoby jakby wypowiedział się ktoś kto jeździ Rapidem od dłuższego czasu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel ja tylko zacytowałem instrukcję. Natomiast kolega jeździ O2 1.9 TDI i bierze mu 1 l/1000 km. Mam nadzieję, że 1.6 jest lepiej dopracowany.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?