FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Wychodzą już Wam jakieś wady w Rapidach, czyli tzw. choroby wieku dziecięcego. Czego można się spodziewać, że padnie?
  • Mam do wymiany sprężarkę z klimy. Po miesiącu eksploatacji chodzi jak odrzutowiec. Dziś mi to powiedzieli tylko jeszcze czekają na decyzję centrali. Choć dla mnie to dziwne na co tu czekać.
  • Po tygodniu użytkowania Skody Rapid 1,6 TDI 105 KM, po przebiegu 450 km nagle zaczęło coś rzęzić, dokładnie nie wiem gdzie, ale jest to słyszalne przy obrotach powyżej 1500. Jest to taki metaliczny dźwięk strasznie drażniący. Uwaga ! byłam w serwisie i panowie mechanicy zaczęli testować co to jest. Diagnoza nie udana. Poinformowano mnie, że dolano oleju do sprężarki klimy i i dopełnili płynu do klimatyzacji. Dziwna naprawa, ale niestety dalej rzęzi. W poniedziałek jadę ponownie do serwisu, co tym razem stwierdzą?
  • Daj znać co dalej i jak to rozwiązali.Jeśli to sprężarka klimy to jak widać po powyższych postach chyba będzie to usterka typu TTTM - ten typ tak ma
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Pojeżdżę jeszcze ten tydzień, myślę, że się nic nie zmieni i po prostu odstawię i niech ruszą mózgami, trudno niech działają. Szkoda tylko, że w nowym samochodzie i taka kicha. Na pewno opiszę ten przypadek.
  • Coś chyba te kompresory jakieś wadliwe. @vaper1976 też coś pisał wyżej że mu hałasował kompresor klimy. Ale masz rację nie ma co się bawić, w końcu masz gwarancję na auto to niech naprawiają. Tylko, że wiadomo zawsze to trzeba jechać do serwisu, a to kosztuje przede wszystkim czasu i nerwów. Bo nowe auto a już coś..

    Ale jak już będziesz wiedziała co to było to daj znać :) może się innym przydać.
  • Na pewno dam znać i opiszę spostrzeżenia serwisantów i ich podejście ha ha. Czuję, że długa droga przede mną. Pozdrawiam
  • Ja zajrzałem pod spód tlumik caly w rdy serwisanci powiedzieli ze tak ma yc bo jest nie wygrzany poczekam przez zime i dopiero ich odwiedze a pozatym chodzi jak rakieta
  • Tak szybko jak rakieta, czy tak głośno jak rakieta? :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • hahaha.. dobre (@amiskiew) ;) ale swoją drogą... jak wg. serwisantów się tłumik wygrzeje to rdza zniknie? ;)
  • Witam
    Zmieniłam serwis!! i okazało się, że serwis serwisowi nie równy. Udałam się do Ganinexu serwisu skody w Katowicach na Roździeńskiego . Po przejechaniu się moją skodą diagnosta techniczny ku mojemu zdziwieniu i miłemu zaskoczeniu od razu postawił diagnozę, która brzmiała "nieprawidłowe przyuczenie wtryskiwacza minimalnej dawki wtrysku" 30 min pod komputerem i słuchajcie, nie ten samochód. Polecam ten serwis, pełna profeska.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  • @Ewa to gratulacje :) ale kurcze taki numer w nowym aucie... jednak ważne, że się udało zdiagnozować przyczynę bez rozbierania silnika nadaremnie. To jak trochę teraz pojeździsz to czekamy na inne wrażenia + opinie o tym jak się spisuje 1.6 TDI w Rapidzie.
  • mam Pytanie czy ktoś zauważył cos takiego jadąc przykladowo na 3 biegu zdejmuje noge z gazu i samochód jedzie nadal i to bardzo daleko jakby nie bylo tak modnego kiedys hamowania silnikiem na poczatku sie pzestrasylem ze zacina mi sie pedał gazu ale to sie powtarza idzie poprostu jak dizel prosze o spostrzezenia i odpowiedź
  • Jak jest z p[ierwszy Przeglądem i wymiana oleju Kiedys jeździlem suzuki swift i pierwsza wymiane mialem po pzejechaniu 1000km teraz mam juz 5,5 tys. ale nigdzie nie moge doczytac jak jest z tymi przegladami gwarancyjnymi może ktos podpowie dz.
  • Napisze ktoś jak jest z tym pierwszym przegladem czy trzeba czekac jak komputer pokarze na ekranie czerwony klucz
  • Aktualnie producenci wycofują się z wymian oleju po np. 1000km (oczywiście jak ktoś chce to proszę bardzo), u mnie w rodzinie nikt nie wymieniał oleju po 1000km, ale to ople (corsa i astra z 2012). Także jeździsz dopuki nie komputer pokładowy nie poinformuje lub np. stuknie rok.
  • pierwszy przegląd po 2 latach lub 30 000 km w zależności co pierwsze
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Nawiązując do zakładki tematycznej "Wychodzą już jakieś wady?" to w skodzie 1,6 TDI 105 km jest po prostu głośno, nie wiem od czego to zależy, może zbyt mało wyciszony silnik. Jedno wiem gdybym miała jeszcze raz dokonać wyboru samochodu to na pewno nie byłaby to Skoda Rapid 1,6 TDI. Moja jest jakaś trefna. Jutro znowu jadę do serwisu. Dzieje się to samo o czym pisałam wcześniej. Tydzień był dobrze. Zobaczymy. Tym razem zostawiam na dłużej.
  • Ja mam autko niecały tydzień 1.2 TSI 105 KM Elegance+Komfort i już nie działa sterowanie tylną szybą...ale szyby to podobno słaby punkt Skody :)
  • A nie kliknąłeś przypadkiem blokady sterowania tylnych szyb ;-) chyba, że masz na myśli podgrzewanie

    Inna sprawa... przy otwieraniu klapy bagażnika (liftback) jak auto było oblodzone, mam takie wrażenie jakby klapa miała bardzo mało prześwitu względem dachu i przy otwieraniu wręcz kruszy lód. Jak autko odmarzło, przyjrzałem się górnej uszczelce klapy, no i już jest lekko zdeformowana, więc nic dobrego to nie wróży... teraz psikam odmrażaczem, przed otwarciem bagażnika, chyba, że macie jakiś patent jak to obejść...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty nic nie zblokowałem bo sterowanie szybą po drugiej stronie działa...w poniedziałek wizyta w serwisie - zobaczymy co oni na to? :)
    A tak to wszystko odpukać super :) niestety nie mogę się wypowiedzieć w temacie oblodzenia bo u nas ani śniegu ani mrozu...aha i miałem pewne problemy z przejściem (po synchronizacji telefonu z Rapidkiem) na wyświetlaczu MaxiDot z trybu telefonu na inne tryby...instrukcja w tym względzie jest dość niejasna..co mnie wkurza? system start-stop na postoju..można go wyłączyć ale trzeba pamiętać :) pozdrawiam

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?