FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • Gdzieś na forum pojawiają się wątki, że kilka osób już było w ASO ze swoją Skodą Rapid.

    Może warto się pochwalić co padło Wam w nowym (przecież) samochodzie? :)

    tak zbiorczo w tym jednym miejscu, zapraszam
  • 12000 km i jak na razie nic.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Sterowanie tylną szybą za kierowcą z panelu przedniego padło...pół godziny po wyjechaniu z salonu. Ale już zrobione :)
  • odbojniki tylnej klapy były nie wyregulowane (stukanie na dziurach). Ale już serwis ustawił.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • przycisk funkcyjny w kierownicy :-)
  • Chciałem zapytać czy macie tak jak ja, mianowicie: mam ustawiona temp. Na 22 stopnie a dmuchawa powiedzmy na drugiej kreseczce, gdy zmienie na LO wówczas dmuchawa sama od siebie zmienia prędkość na max i muszę przykrecac. Tez tak macie ?
  • @Krisjaw mam tak samo...jest to ogólnie strasznie wkurzające szczególnie rano kiedy jest zimno...
  • Przy klimatronicu to normalne, klima ma czujniki temp. i gdy ustawisz na maxymalnie
    niską temperaturę to daje nadmuch max, żeby wychłodzić wnętrze. Po co rano ustawiasz na LO ?
  • Witam, Rapid służy mi od lutego tegoż roku, 1.2 TSI 85KM - moje pierwsze auto więc typowy ze mnie samochodowy hipohondryk, który nasłuchuje czy gdzieś coś nie stuka przypadkiem.
    To tak:
    Od lutego przebieg aktualny 6200 km - głównie śmigam po Wrocławiu (jak nie trafi się na wielki korek to spalanie niemalże książkowe), no i co drugi weekend do domu czyli jakieś 60 km od Wrocka. Najdłuższa trasa: Wrocław-Warszawa-Wrocław-Trutnov w Czechach ponad 1300 km - spalanie miłe zaskoczenie 6.5-7.0 litra, przy pełnym składzie osobowym i dość zawalonym bagażniku ;)
    To co minusów to od lutego w ASO byłem dwa razy:
    Pierwsza wizyta - w aucie padała elektronika - tak jakby ktoś/coś odcinało prąd. W jednym salonie nic nie wykryli, auto było u nich ponad 4 godziny (przynajmniej je wymyli). Nie dałem za wygraną i po kolejnym odcięciu po jakimś tygodniu pojechałem do drugiego serwisu (Wrocław ul.Armii Krajowej - polecam !!!). Tam od razu serwisant wskoczył pod maskę i co się okazało, brakowało nakrętki przy jakiejś płytce przewodzącej prąd do kokpitu. Lekkie zdziwko jak niekompletne auto mogło wyjechać z salonu (sic!), ale najważniejsze, że naprawione i śmiaga :)
    Druga wizyta - w tylnich drzwiach za kierowcą była woda (jest już taki wątek na tym forum więc nie będę rozwijał, widać ten model, ten typ tak ma, serwisant wylał ze 3 lity wody z drzwi i tyle kazał jeździć i jeździć).

    Rapida oceniam bardzo dobrze, mało pali to najważniejsze, jak chce przyśpieszyć to przyśpiesza, wydaje mi się, że auto jest bardzo zbilansowane.
    Prawdziwy test w sierpniu...
    Ja, mój Rapid + 3 osoby i pełen bagażnik ---> kierunek Chorwacja ;)
    Trzymajcie kciuki :) 
  • Po 700 Km padła mi skrzynia biegów, ponoć rozleciało się jakieś łozysko. Wymienili na nową skrzynie. Narazie jest ok.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 13 tys. i padla klima ponoć uciekl gaz dobili zaaplikowali kontrast i teraz jak ucieknie maja wiedziec dzieki kontrastowi gdzie jest ucieczka poza tym wszystko oki spalanie na trasie bez nerwów 4,7 4,8l/100
  • Troche przerażające jakie zdarzają wam się poważne usterki przy nowych autach...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bez przesady to są jednostkowe przypadki a nie usterki serii.
  • Ja sie chyba nacielem na ustreke seii, bo tydzien po mnie przyjechal kolo z przebiegiem 6 tys. i tez ten sam problem ze skrzynią, nie chciałe jedynka wchodzic, w serwisie powiedzieli, ze chyba jakaś wadliwa seria musiala być
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan o jakim silniku mówisz, space czy lift?

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • mówie o o lift silnik 1.6 TDI 105 kM po 700 km wysiadla mi skrzynia biegów, nie wchodziła jedynka, a trójka wypadała
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Też słyszałem o tym defekcie i nawet w salonie o tym mówili że była jakaś wadliwa seria i skrzenie padały nawet po 100-200 km.
  • Mam pytanie. Wchodzi mi ciężko jedynka czy u was też tak bylo od czego się zaczęło. Nie wiem czy ten typ tak ma czy jechać już teraz do ASO zanim wyjadę na wakacje
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie jedynka wchodzi lekko, tylko czasem mam kłopoty z wbiciem wstecznego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • U mnie też z jedynką jest ok,ale czasem problemy ze wstecznym.z tego co pamiętam to zgodnie z instrukcją jak chcemy wrzucić wsteczny to po wciśnięciu sprzęgła powinniśmy odczekać chwilę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • byłem w ASO przy 30 000 km - wymiana oleju i ogólny serwis związany z przebiegiem - powiedzieli, że wszystko ok, tylko osłona silnika przetopiona, bo gdzieś została podbita i dotykała wydechu. To jedyne co znaleźli. 

    Co sądzicie o tych olejach co leją na 30000 ? Sprawdza się to, czy lepiej wymienić wcześniej?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?