FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Ostatnio sobie uświadomiłem, że też popełniłem małego babola, bo przy okazji przelewu zaliczki zobaczyłem, że na zamówieniu też nie mam wpisanego dnia odbioru samochodu... Musiałem nie sprawdzić przy zamawianiu ;/ Napisałem w czwartek do Pana sprzedawcy, miał mi w piątek przysłać poprawione, w piątek nic nie dostałem, czekam dalej...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam,
    a ja zostałem zaskoczony :) zamówienie złożone 19.08. Miało być produkowane w 43 tygodniu, a okazało się że w 43 tygodniu było już w salonie do odbioru :) Dokładnie w piątek 24.10 wyjechałem w dziewiczy przejazd z salonu do domu nowiutkim Spacebackiem ;)
  • Dzisiaj odebrałem e-maila od sprzedawcy, że auto ma być wyprodukowane w 8 tygodniu 2015, czyli już 7 tygodni krócej się zrobiło :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam!
    Zamówiony Rapid SB 10.10.2014, przewidziany do produkcji 10-15 grudzień. Choć w umowie nie mam zapisanego terminu odbioru, handlowiec twierdzi, że jak dostanie potwierdzenie z fabryki do dopisze aneks do umowy.
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • U mnie w zamówieniu terminu nie mam, ale w normalnej korespondencji od dealera mam napisane, że do odbioru 49 tydzień. Myślę, że wywiążą się z tego. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Witam. Zamówiłem Rapida LB 1.2 105 KM w dniu 5 września . Dziś odebrałem (29.10.2014 ). czytając poprzednie wpisy o długim czasie oczekiwania cieszę się że już mam wymarzone autko.
  • Gratuluję tempa realizacji... Ja czekam nadal od 25 sierpnia... Termin na koniec listopada... Widać, są równi i rowniejsi...:'( 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • "Widać, są równi i rowniejsi...:'( "
    ano są. Ja odebrałem w sierpniu po 8 tyg. oczekiwania, z dwutygodniową przerwą technologiczną po drodze :)
  • Ja zamówiłem dwa 14.07  LB 105 km i jeden do odbioru 31.10 a drugi w połowie grudnia :-(

  • O! Ciekawy przypadek, bliźniaki? Czy masz jakieś różnice w konfiguracji? Zobaczmy co jest blokerem?
  • Nie ma różnic - Bliźniaki - Ambition Max . Ale i tak musiałem zrezygnować z felg aluminiowych 16 na rzecz stalowych bo z nimi opóźnienia jeszcze większe. 

  • O powiem Wam moja historie. Auto zamówione na poczatku wrzesnia wyprodukowane w połowie października. Do odbioru pod koniec miesiąca. Po rozmowie z salonem dziś auto do zobaczenia i dokumenty do odbioru. Jesteśmy w salonie. Wg dokumentów auto już stoi na placu, idziemy szukać ale go nie ma... Do komputera i kierownik sprawdza co jest grane...

    Na placu jest czerwony rapid ambition max 1.2 tsi 85km...dostępny od reki jak ktoś chce. Rapid Spaceback zamówiony ponownie, mam nadzieję sprawdza co wklepali do zamówienia tym razem... Umówiony do produkcji i odbioru w styczniu, aby już byl rocznik 2015r.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @grzesiek a kolor, a inne choćby najmniejsze drobiazgi? Czy to faktycznie lustrzane odbicia?
    Jeśli lustrzane odbicia to kompletnie nie rozumiem tego?

    @atsuki, diler źle złożył zamówienie?
  • @kros:
    Ano. Źle wklepal do systemu i zamiast spacebacka przyjechal liftback. Dodane wyposażenie i w tej samej cenie kolejne zamówienie, z produkcja na styczeń. W sumie to nawet trochę na rękę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki, trochę mnie zaniepokoiłeś tą historią, ja zamówiłem LB, ale po wydrukowaniu zamówienia sprzedawca daje mi do sprawdzenia i podpisu, patrzę o.O a na zamówieniu SB... Sprzedawca skreślił "Spaceback", dopisał ręcznie "limosine", podpisał i walnął pieczątkę przy tym dopisku. Stwierdził, że tak się stało, ponieważ to pierwszy egzemplarz liftbacka w wersji Style Plus w tym salonie i system z automatu wbił mu SB. Mam nadzieję że przyjedzie to, co chcę:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @kros identyczne. Kolor, wyposażenie, itd.... Podobno jednego wcisnęli ponieważ zwolniło się miejsce. 
  • a mnie się zawsze wydawało że im rzadziej się przestawia maszynę produkcyjną tym koszty są mniejsze...
    A produkcję lepiej robić seriami, choćby małymi, niż jednostkową...
    jak widać wydawało mi się :D
    Dzięki!
  • Mi też się tak wydawało, ale obecnie odnoszę wrażenie, że produkują dosyć chaotycznie :)  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • @shnosnas, dokładnie, czytam ten i inne tematy, ludzie zamawiają później ode mnie i mają planowany odbiór w grudniu, a ja luty/marzec... Nie żebym narzekał, bo jest mi na rękę MY 2015, ale jest to dziwne i coś w tej chaotyczności musi być :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam.
     Ja zamówiłem Rapidke LB 07.10.2014r. i mam wpisaną datę
    realizacji do 31.12.2014r. Natomiast nie wiem kiedy będzie produkcja bo
    nie dawali mi znać od dilera i sam też nie dzwoniłem.


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?