FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Chłopaki umyjcie porządnie szyby od środka od razu będzie mniej parowało. Zgromadzony mało widoczny syf na szybie skutecznie potęguje parowanie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No właśnie szyby pucowałem dość solidnie a i tak zaparowało. :)
    A dziś rano mimo, że duża wilgotność powietrza, pochmurno, choć bez mgły, ale za to 17 stopni o szóstej i tylko lekko zaparowała tylna szyba i lusterko wewnętrzne. Żadnych kombinacji z klimą i ogrzewaniem nie potrzeba było, więc chyba to nie zapchane kanały.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • ja mam podobnie. Ale zauważyłem, że to zależy od wilgotności powietrza, a nie od temepertury. Po nocnym deszczu prawie zawsze paruja szyby. Mój rapidek ma juz rok i zauważyłem, że chyba pora zmienić filtr klimy bo zaczyna śmierdzieć wilgocią po włączeniu kimy. A przez to pewnie tez paruje bardziej. Coś kiepskie te filterki skoda założyła.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jest takie coś jak anty para w plynie ale panowie na chwilkę przed jazdą włączcie nawiew na max i potem już nie ma problemu, a przyroda no cóż na nią nic nie poradzicie.
    Czasami jak użyję klimy to po jej wyłączeniu z nawiewu leci taki fetor jak by ktoś starą skarpetę tam włożył. może wiecie co jest przyczyną. Dodam że mam zwykłą klimę.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Grzyby na wymienniku. Jesień, więc najwyższy czas na zbieranie :P
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • spoko nie wiedziałem ze aż tak szybko mnie to czeka samochód mam dopiero od maja czy te filtry tak szybko się zasyfiają?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mam ponad rok - i nie mam kłopotu z klimą. Żadne zapachy, żadne zamglone szyby. Codziennie używam klimę - praktycznie jej nie wyłączam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen

    a jeździsz na krótkich czy długich odcinkach. Bo facet od serwisowania klimy powiedział mi kiedyś, że jazda z klimą na krótkich odcinkach powoduje szybsze zagrzybianie układu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Różnie. Ale to u mnie nie ma znaczenia. Wyciągnij swój filtr kabinowy - zobacz jego stan. Spróbuj zostawić samochód na noc bez założonego filtra i zobacz co się dzieje następnego dnia. Możesz na próbę pojeździć bez filtra - ale spróbuj coś podłożyć (uszczelnić) miejsce filtra.
    Na niektórych forach pisali o bardzo dokładnym wyczyszczeniu (jakby odtłuszczeniu) obu stron szyb (przód i tył). Podobno niektóre (samochody) nie są do końca dokłanie  umyte (oczyszczone od nanosu w trakcie produkcji). 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sprawdziłem juz filtr kabinowy jest do niego bardzo łatwy dostęp. Faktycznie trochę tam tego syfu już się dostało, wyczyściłem tak z grubsza filtr (nic na siłę tylko odkurzaczem) i czeka mnie kupno nowego trudno się mówi i leci się do sklepu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cześć!
    Dziś stwierdziłem pewien feler. Po uruchomieniu samochodu telefon łączy się poprzez bluetooth i jednocześnie zagłusza radio oraz czujnik cofania. O ile w przypadku radia nie jest to istotne, to jednak czujnik cofania jest dość ważny. Moim zdaniem czujnik cofania powinien mieć "priorytet" nad łączeniem telefonu. W tym momencie przypomina się stara maksyma "ufać, ale kontrolować"...
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • @slash - można to wyłączyć w serwisie, lub VCDS'em. Faktycznie irytujące...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • "ufać, ale kontrolować"
    samo życie, choć akurat u mnie, czyli Elegance+Swing pikanie od czujników cofania nie pochodzi z głośników tylko z jakiegoś beepera w słupku B
    Sprawdziłem dzisiaj i łaczenie telefonu nie zakłóca piszczenia czujników, a ponadto mimo wyciaszającego się podczas łączenia radia, nie pojawia się napis PHONE, tylko na ekranie wizualizowana jest informacja dot. parkowania.
    Nie wiem jak w czasie rozmowy, ale skoro beeper jest niezależny od głośników podejrzewam, że też nie będzie kolidować.
  • Potwierdzam beeper swoje a rozmowa swoje. Jednocześnie
  • Taka mała rzecz ale, po włożeniu kamizelki odblaskowej pod siedzenie kierowcy zaczepy od kieszeni wypadły, muszę co jakiś czas poprawiać. Trochę to nie dopracowane i irytujące.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cóż, stało się...
    Wczoraj żona miała pojechać na szkolenie do miasta
    odległego o 50 km. W połowie drogi dzwoni - Misiu coś jest nie tak.
    Świeci się kontrola trakcji, przez moment akumulator, auto jedzie max 70
    km/h. Skoda Rapid 1.2 MPI+LPG
    Dodam, że przebieg w tym momencie to 13 130, bo żona zrobiła mms... ;)

    - Co robić Misiu?
    - Kontrola trakcji? Wyłącz! I jak Skoda jedzie, to dojedź już na to szkolenie, pomyślimy.

    Mija 15-20 minut.
    - Misiu pojawił się nowy napis EPC i znaczek awarii silnika... Jestem już na miejscu.
    - Dobra, idź na to szkolenie, nie denerwuj się, ja wszystko załatwię.

    Żona
    na szkoleniu, a ja dzwonię do ASO i opowiadam. Nasze ASO, Zimny w
    Łodzi, też 50 km, tyle, że w drugą stronę... Jest sobota ~11.00.

    - ASO. To nie musi być nic poważnego. Jeżeli auto jeździ, to czekamy na pana w poniedziałek o 7.00 rano.
    - Ok, spróbuję dojechać. Dzięki.

    Czekam na żonę. Dzwoni o 15.00 i mówi, że wsiada do auta. Wraca. O tym, że w 5 miesiącu ciąży już nie wspomnę...
    Gdy dojeżdża do domu wychodzę zobaczyć co i jak.
    Patrzę,
    a raczej słucham, a auto chodzi na dwa cylindry (przypomnę, że ma
    trzy). Do wjazdu na posesję mamy podjazd. Skoda ledwo wjechała. Chodzi
    jak Maluch. Otwieram drzwi i mówię, że się cieszę, że to tobie się stało
    he he he.
    Zostaję ze Skodą sam na sam.
    Otwieram pokrywę silnika.
    Pierwszy raz coś takiego widziałem. Silnik latał wewnątrz komory
    silnikowej od prawej do lewej. Przeżyłem już pracę na dwóch cylindrach w
    Fiacie Punto i Renault Modus (w obu uszkodzone cewki) ale tutaj silnik
    niemal nie urwał się z mocowania (swoją drogą ciekawe co będzie z
    poduszkami). Natychmiast wyłączyłem silnik. O tym, że obroty falowały
    jak Dar Pomorza na Atlantyku nie wspomnę...

    No dobra, co robić. Do Łodzi nie dojadę.
    Dzwonię na numer holu ASO Zimny. Dzwonię.

    - Niestety dzisiaj nie przyjadę. Jutro też nie, a w poniedziałek od rana jadę do Warszawy...
    - Co robić, poradź pan!
    - Dzwoń pan na Assistance Skody. Numer jest na klapie bagażnika. Za free zawiozą auto do najbliższego ASO.
    - Ale najbliższe ASO jest 30 km stąd. A ja kupiłem ją (Skodę znaczy) w Łodzi 50 km.
    - Zawiozą do Łęczycy (Machudera).
    - A niech tam!

    Dzwonię na Skoda Assistance.
    - Witamy, wybieramy, nagrywamy, Krzysztof taki i taki.
    - Panie Krzysztofie - pomocy!
    - Proszę opowiedzieć co się dzieje.
    - Opowiadam.
    - Ok. Wysyłamy autopomoc. Auto będzie niestety czekało do poniedziałku, do otwarcia serwisu.
    - Oczywiście. Proszę o auto zastępcze.

    Po 30 minutach, a może nawet nie, autopomoc podjeżdża. Zabiera auto, dokumenty i papiery do Łęczycy.
    Auta zastępczego nie dostaję, bo nie ma w mojej okolicy (110 000 mieszkańców)...
    Czekam i jutro z rana dzwonię do ASO.

    P.S.
    Mieliście coś podobnego?

    P.S. 2
    Super to forum.
  • Umnie jak paliło się EPC i kontrolka z silnika to miełem do wymiany czujnik położenia pedału gazu.Ale silnik mi nie latał w komorze
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • W moim LB jak otwieram tylne drzwi w czasie deszczu to woda która zgromadziła się za uszczelką leje się do środka na siedzenia, wody jest dość dużo, tak jakbym pół szklanki wylał. Macie coś podobnego?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Niestety też to mam w SB. Trochę to sknocili.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam,
    posiadam Skodę Rapid spaceback i po 7 tyś km siadło wspomaganie kierownicy!!!
    Czy ktoś spotkał się z takim defektem???
    Auto stoi w serwisie czekam na naprawę już 4 dni robocze i nic nie wiadomo kiedy będzie mowa część - śmiech!!!!???
    Ktoś miał już taki problem

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?