FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  • Witam, nie znalazłam jeszcze tutaj tematu poruszającego tylko kwestie wentylacji/ nawiewu i klimatyzacji. Otóż 3 dni temu (na złość piątek wieczór, a jak!) w moim rapidzie (1.2, 105KM) nawiew przestał działać, również kontrolka AC nie załączała się. Potem po pozostawieniu auta na 2h na parkingu znów zaczęło wszystko działać. Rano znów nie działało i tak w koło macieju. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Bezpiecznik gdyby padł, to nic by nie funkcjonowało, prawda?... Nie mam czasu jechać aktualnie do serwisu. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • Moze od wilgoci/temperatury cos z elektronika sie dzieje.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Opisana sytuacja przez Ciebie wskazuje na chwilowy brak lub wadliwe łącze do panelu sterowania klimą. Panel tego modułu jest na jednej złączce/gnieździe, ma kilkanaście cm długości. Spróbuj odłączyć i ponownie połączyć wtyczkę z gniazdem. Jak masz spray na kontakty elektryczne - to lekko można samo gniazdo (lub wtyczkę) spryskać.  To jest najprostsze pierwsze rozwiązanie. Po takim zabiegu odczekaj kilka dni - czy sprawa wróci. Jak to nie pomoże - możemy szukać inaczej.
    Pozdrawiam
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wielkie dzieki za wskazówki! Jeszcze nie probowalismy zrobic tak jak pisze Jercen, ale albo tak sprobujemy albo pojedziemy do serwisu. Poki co odwiesilo sie i dziala znow od 2 dni, alenie przelaczam go na zero, tylko zawsze jest na 1 albo wiecej. Dam znac, jak juz bede wiedziec z doswiadczenia albo z serwisu. Pozdrawiam
  • Mam pytanie nt. Climatronika-czy tryb AUTO działa też bez włączonego kompresora? Chodzi mi o regulację ogrzewania w zimie, czy będzie utrzymywana zadana przeze mnie temperatura?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak działa bez AC. Utrzymuje żądaną temperaturę. Wlaczasz auto a później Wylaczasz AC i zostaje samo AUTO. Climatronic sam reguluje sobie nawiew żeby utrzymać żądaną temperaturę.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dziękuję:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Trzeba sobie uświadomić że climatronic to NIE TYLKO KLIMA CZYLI CHLODZENIE!!!!tym różni się od manualnej klimy. Climatronic reguluje KLIMAT w pojeździe.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Nawet podczas takiej lekkiej zimy, jak teraz - nie bawię się w wyłączanie AC. Od tego jest własnie elektronika, która sama reguluje całą klimatyzację. Właśnie dzięki takiemu działaniu - nie miałem i nie mam żadnych problemów z zaparowaniem szyb wewnątrz pojazdu. Klimatyzacja nie tylko utrzymuje właściwą temperaturę - ale i to, co nie widzimy. Własnie wilgotność powietrza w kabinie.
    A tak a propo - obserwowałem wskazania zużycia paliwa wg kompa na wolnych obrotach - i okazało się - że przy zimnym silniku (kiedy są większe opory wewnętrzne silnika) zużycie dochodzi do 1 l. Natomiast przy nagrzanym silniku, ustawieniu temp. na klimie na 22 st oraz trybie AUTO zużycie wynosi 0,6 l. To również świadczy - że ten układ jest dopracowany - i nie ma takiego dużego zużycia.
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zgadzam się w pełni z jercenem.  Climatronic to KLIMAT (jakość powietrza,  temperatura, wilgotność itp.) tez nie wyłączam AC. Z resztą, zdrowiej dla Ac i pasażerów.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ciekawe jak przy dużych mrozach, czy można zostawić włączone AC
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie widzę przeszkód. Pasek klinowy napędza kompresor klimy, niezależnie od pory roku. Jednak to właśnie ustawienia na panelu sterowania (ręcznie czy automatycznie) doprowadzają do własciwego załączania czy odłączania klimy. W obecnym klimacie - klima prawie że nie działa. Zasadniczo dopiero przy temperaturach rządu kilkanaście stopni i więcej czujemy jej "zimny" powiew.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nawet jak nie masz auto włączone, to i tak po ustawieniu temperatury, będzie ona utrzymywana, jest dodatkowo opis przy manualu
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Rozumiem, tylko czy nie zamarza czynnik? Żeby nie zniszyć kompresora
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czynniki w klimatyzacji nie zamarzają. Ok. -30 st. C jest tzw punkt wrzenia, gdzie może się trochę zmieniać ciśnienie w układzie, powyżej 400 jest punkt samozapłonu (dla nas nieistotne). W trakcie dużych mrozów jest ryzyko zatarcia sprężarki/kompresora, gdy smary zgęstnieją i nie smarują właściwie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ale klimatyzacja nie włączy się poniżej 4 stopni, chyba że wcisniemy magiczny przycisk, służący do szybkiego osuszania szyb
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • poniżej 5 stopni C nie 4.

    Mam pierwszy raz w życiu Climatronik i dopiero się uczę tego układu....

    Jak na razie jestem ZACHWYCONY...:)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • przepraszam, że się wtrącam ... kto mierzył temperaturę, przy której załącza się/wyłącza klima?
    Takie dane odczytujemy sami tylko z literatury. Na niej się opieramy. Jakieś małe uwagi, zwłaszcza dotyczące takich detali, są nie istotne, nam na forum nic nie pomagają.  
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kierownik ASO mi takie coś powiedział (co do temperatury do dokładnie nie powiem ale +/- 4), tak samo to że jak ustawimy tylko podgrzewanie lusterek to nie będzie działać, dopiero jak włączymy podrzewanie szyby tylniej, włączy się podrzewanie lusterek, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • No to nieźle naopowiadał ...
    Czasem tolerancja wskazań termometru jest większa niż 1 czy 2 stopnie. Stąd takie wcześniej podane wartości mieszczą się w granicach błędu pomiaru. I nie powinniśmy ich poprawiać czy zmieniać, bo to nic nie daje.
    Jak na razie w naszych R ogrzewanie tylnej szyby jest niezależnie załączane od ogrzewania lusterek zewnętrznych (bocznych) i odwrotnie. Można to przy dzisiejszej pogodzie łatwo samemu sprawdzić.
    Natomiast jest opcja - by wchodząc w nastawy kompa ustawić równoczesne włączanie ogrzewania tylnej szyby z lusterkami zewnętrznymi. Ta funkcja ma ograniczenie czasowe, sama się wyłącza. Jednak dla mnie niezależne włączanie obu funkcji ogrzewania jest rozwiązaniem korzystniejszym. Dlatego pozostawiam (sobie) nastawę fabryczną tej funkcji bez zmian.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  To w końcu jak jest, lusterka są ogrzewane dopiero po włączeniu tylnej szyby, czy nie ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?