FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • Witajcie.......
    Już zaczynam się bać czy temat "sławetnych napinaczy i łańcuchów" nie zawitął do mnie :-(
    Zauważyłem juz to 3 raz. Rano po nocy jak odpalam auto to silnik zawarczy (zrobi takie drrrrrrr) przez 2-3 sekundy.
    Czym mam się juz bać?
    Już czytam forum Skody:
    http://forum.skodaclub.pl/roomster/1-2-tsi-g-o-na-praca-po-uruchomieniu-t8472.html

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Problemem nie jest rozrząd u mnie sprawdzony, napinacz, długość łańcucha zmierzona i wszystko ok, wiec najgorsze raczej nam nie grozi. Małe to pocieszenie bo terkot mam od pol roku i spędza mi to sen z powiek, 4 razy w ASO w tej sprawie, 2 listopada oddaje 5 raz i po tym pewnie powiedzą znowu ze tak ma byc w zwiazu z czym bedę występował do sprzedawcy z roszczeniem wynikającym z towarem niezgodnym z umową

    odsyłam do tego tematu http://rapidklub.pl/discussion/164/zapalanie-silnika-benzynowego-1-2-tsi-#Item_61
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Serio macie tą przypadłość w swoich rocznikach?? Przecież podobno wyeliminowali tą wadę w 2012 albo 2013 roku (jak się nie mylę). To wygląda na to, że albo nic nie poprawili (ściema pod publikę i uspokojenie klientów), albo faktycznie zmodyfikowali, ale wadliwe silniki, które im jeszcze zostały, też musieli "gdzieś wcisnąć" co by zminimalizować straty? 
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Sam już nie wiem czy ma tak byc czy nie. Od nowoscie tego nie było. Kupiłem auto w maju (cały czas było ciepło) teraz jest troche chłodniej .............. i co zaczeło warczeć?
    To że obroty sobie ida do góry po odpaleniu a potme sie normalizują to wiem i przyjmuje, że takl ma być. Ale ten 2-3 sekundowy warkot (takie drrrrrr) jak na tym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=omj8D7tQVqs
    Sam już nie wiem jak to tłumaczyć?
    Przebieg 6300 km ............... to prawie co nic.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @Noleth to nie jest ten sam problem który był w 2012, wtedy łańcuch sie rozciągał i walił o obudowe stad był ten dzwiek. Teraz jest dzwięk moze zblizony ale powstaje z powodu...no wlasnie nikt mi nie jest w stanie na to odpowiedziec ale to nie łancuch który zmierzony u mnie jest wyciagniety o 2 mm, wg norm zaleca sie wymiane jesli jest wyciagniety na chyba 63mm (dokladnie nie pamietam).

    @lookashECL zgłaszaj to do aso, im czesciej bedziemy podnosic ten temat tym wieksza szansa ze cos zaczną z tym robić. Ja tak samo jak ty, dzwieku nie mialem od nowosci, pojawil sie ok 5 miesiecy po kupnie, teraz auto ma rok i efekt sie pogłębia. Ostatnio w ASO w szczecinie serwisant argumentował ze "tak ma by" tym ze jego 3miesiaczna fabia ma tak samo...Krew mnie zalewa jak słysze ze tak ma byc skoro od nowosci tego nie bylo, w czasie uzytkowania sie cos pojawia co nie jest naturalne wiec logiczne ze wystapiła jakas usterka!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Widzę wiec, że trzeba zgłosić problem do ASO. Oczywiście wiadomo jaka będzie odpowiedź (TTTM)
    gross81 czytałeś to:
    http://forum.golf6.pl/mk7-problemy-usterki/metaliczny-dzwiek-przy-odpalaniu-zimnego-silnika-t765.htm...
    U kolesi podobny jak nie ten sam problem.
    Ponoć to było ciegno (w zasadzie brak blaszki od westgatea) które tak jarmoliło przez klika sekund po odpaleniu auta na zimnym silniku. Po założeniu tej podkąłdki problemy z  dziwnym dzwiękiem przy odpalaniu ustąpiły. O tej podkładce pisałem tu:
    http://rapidklub.pl/discussion/456/jaka-turbina-w-tsi#Item_30  i tu:
    http://rapidklub.pl/discussion/221/silnik-12-tsi-105-km-metaliczny-poglos-#Item_8
    Ale to dotyczyło rezonansu ciegna turbiny westgeata przy okreslonych obrotach silnika. Przyznam sam, że nie sparwdzałem czy pod osłoną termiczną w moim 1,2 TSI mam taką podkładkę. Może warto by sprawdźić ............... czy to nie jest zarazem lekiem na całe zło.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL poczytałem ten temat z golfem, sprawa wyglada identycznie jak u nas i oni tez nic nie wskórali a temat nic nie wnosi do rozwiazania tego problemu. Z tą blaszka to juz kiedys gdzies sie spotkalem ale to pomagalo przy dzwiekach podczas jazdy a nie tylko przy uruchomieniu na zimnym, masz gdzies info ze pomogło rownież w takim przypadku? Zasugeruje im to teraz jak zostawie auto w Aso.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • I dzisiaj ja piereszy raz usłyszałem taki odgłos :-( auto 7000 przebiegu... co teraz??
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • @David do ASO, musimy ich cisnać w tej sprawie, może w końcu zaczną cos z tym robić.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ale co był ktoś z tym a ASO? to objawilo się pierwszy raz i dziś rano drugi ale tylko po nocy jak zimne auto. W lecie tego nie było, czyżby to przypadłość na jesień /zime?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Odgłosy z rejonu łańcucha rozrządu to przypadłość silnika TSI. Sporo z nas się z tym już spotkało lub słyszało o takim zachowaniu silnika.
    Do wyciągnięcia łańcucha rozrządu może dojść tylko dla silników do daty produkcji 17.6.2011. Od 18.6.2011 montowane są poprawione korpusy silnika jak i nowe łańcuchy z hydraulicznym napinaczem. Tak więc to nie sam łańcuch.
    Po tej dacie produkcji silnika, fabryka nie zaleca przeprowadzać naprawy silnika, odgłosy przy uruchamianiu nie są wadą.
    Odgłosy są bardziej odczuwalne bliżej wymiany oleju (starszy lub stary olej), po dłuższym postoju, przy niższych temperaturach oraz przy zbyt niskim poziomie oleju.
    Jeżeli odgłosy są długotrwałe i występują przy ciepłym silniku, to to jest już stan wskazujący uszkodzenia rozrządu i jego elementów.   
    Takie objawy powstają w wyniku hydraulicznego rozwiązania systemu napinania łańcucha. Olej, który musi przebyć pewną drogę, musi jeszcze podać odpowiednie ciśnienie w napinaku. Przy dłuższym bezruchu silnika, olej z napinaka po czasie spływa, napinak jest w pozycji "spoczynkowej".
    Stanowisko firmy Skoda: odgłosy trwające do 7 sekund nie są objawem awarii. Jest to standard, do momentu napięcia łańcucha napinakiem, który po podaniu oleju pod ciśnieniem, przestawi listwę pod pewną siłą do łańcucha rozrządu.
    Zgłoszenia do ASO takich "krótkich" odgłosów przy uruchamianiu zimnego silnika po dłuższym postoju, serwis będzie traktował jako normalny objaw, charakterystyczny dla TSI, nie wymagający interwencji.
    Próbować reklamować można, jednak otworzenie pokrywy łańcucha czy jego zdjęcie w celu pomiaru długości w silnikach od 2013 niewiele co da. W dodatku dla tych, co kupili samochód w 2013 i mają/mieli 2-letnią okres gwarancji, praktycznie już mają tą kwestię z tytułu gwarancji z głowy.
    W moim R też spotykam przy rozruchu chwilowy specyficzny odgłos. Ale nic z tym nie robię. Praktycznie ten odgłos pojawia się najwyżej raz dziennie, przy rannym uruchamianiu silnika, kiedy auto stoi na ulicy. Przy ponownym uruchamianiu - nie ma odgłosów.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja też dzisiaj usłyszałem ten odgłos ale znacznie dłuższy.Auto nocowało na dworze. Przebieg dopiero 1200 km. Czyżby to też rozrząd?Rzęzi jakby 5 zl wpadlo.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @jercen troszkę mnie uspokoiłeś, ważne by to nie wróżyło czegoś złego... auto ma 10 m-cy więc jak piszesz wadliwy rozrząd nie wchodzi w grę...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Nie jest tak do końca jak pisze kolega wyżej i nie wiem skąd ma "Oficjalne" stanowisko skody w tej sprawie bo takiego nie ma! Temat dla Skody nie istnieje, serwisanci nie maja wytycznych i konkretnych opisów postępowania przy takich objawach, co najwyżej podobnych. Nie jest tez absolutnie prawdą ze odgłosy sa bardziej odczuwalne przy zbliżającej sie wymianie oleju, ja mam świeżo wymieniony a odgłosy sa identyczne, to samo z kolegami wyżej których niskie przebiegi wskazują na to że ze olej jest świeży. Postój również nie musi byc długotrwały bo u mnie potrafi objaw wystąpić np po godzinie postoju. Co do odgłosów ciągłych w czasie jazdy to gdyby takowe wystąpiły to z ASO by mnie musieli już wtedy siłą wyciągać.
    Ja zażądałem pomiaru długości łańcucha bo to ze teoretycznie w silnikach po 2012 nie powinno dojść do awarii rozrządu mało do mnie przemawiało zważywszy na okropne "charczenia" jakie wydaje moje auto i teraz to przynajmniej jeden problem z głowy.

    Żaden serwis nie przedstawił mi przyczyn występowania dźwięku w sposób opisany przez @jercena, byc może jego opis z technicznego punktu widzenia jest możliwy (tego nie wiem), ale nawet gdyby to nie zmienia to faktu że jest to wada auta, wada ukryta która ujawnia się w trakcie użytkowania. Gdyby zjawisko występowało od samego początku uznałbym to za specyfikę samochodu, kiepskie rozwiązanie ale cóż takie jest i należało by sie z tym pogodzić, inna sprawa że mając taką wiedzę przed kupnem nigdy bym sie nie zdecydował na R. Jednak auto nie miało przez 5 miesięcy od kupna takich objawów, teraz ma a ja zwyczajnie chce by w ramach gwarancji doprowadzono mi samochód do stanu sprzed wystąpienie nienaturalnych dźwięków, nieważne czym spowodowanych. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie temat ten nie jest do przyjęcia, będę walczył na wszystkie możliwe sposoby by rozwiązać sprawe z korzyścią dla mnie. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A tak nie hałasuje przypadkiem spalane paliwo w kolektorze celem dogrzania katalizatora? Spróbujcie wyłączyć vcds tę funkcję.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ile takie dogrzewanie może trwać?
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • to nie jest dogrzewanie katalizatora bo to wystepuje tylko przy temp powyżej 16-18 stopni np. teraz tego nie ma a terkotanie jest, wlasciwie jest zawsze czy na dworze mamy 36 czy -6
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • tyle że u mnie nie dzwoni 2-3 sekundy a trzeba troche przejechać żeby się uspokoiło.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Ja byłem w ASO i wygłada na to, że nie byłem w tej sprawie pierwszy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL byłeś  z tym w ASO i co Ci powiedzieli?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Żeby 2 x nie pisać tego samego:
    Więc tak.
    Wczoraj podjechałem do ASO trochę musiałem czekać bo było kilku klientów. Koło 18 przyszedł do mnie serwisant. Podeszlismy do auta powiedziałem mu co i jak. Poprosił o odpalenia auta. Oczyscie auto stało moez ze 40 min i wiedziałem, że dzwieku nie będzie. Odpaliłem i oczyiście miałem racje. Koleś poprosił mnie zebym zostawił u nich auto na noc zeby je mogli zdjagnozowac. Ja do niego ze to nie wystepuje zawsze tylko gdzies na 40 odpaleń. Powiedziełm mu też ze nie ma opcjie zebym teraz zostawił mu auto bo nie bedze mógł odwieżć dziecka do prezedszkola i zony do pracy (zadupie wrocławia, praktycznie wioska) Na to koles: W takim razie prosże podjechac kiedy be dzie pan miał wolne lub czas albo kiedy usterka się pogłębi............. Zapytałem go czy to moze slawetny rozrząd. A on na to rze to zostało juz poprawione ale nie mogą również tej przypadłości odrzucić. Widać było, że wie o co chodzi ale nie chciał gadać.
    David - mi się to zdarzyło też kilka razy w tegoroczne upały, więc tem. nie ma tu chyba za dużo do gadania.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?