FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Konfiguracja ogólnie OK ale jak @gross81 polecam Pakiet funkcjonalny do bagażnika. Koszt niewielki bo jakieś 300 zł ale bardzo ułatwia "życie" w bagażniku. Poza climatronikiem to jest jeden z lepszych dodatków. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Kolor, felgi, reflektory przeciwmgłowe z LED - sprawa estetyki
    Za zbędne uważam: listwy boczne i Easy Light Assistant.
    W zamian: Climatronic, Bolero z SmartLink i pakiet funkcjonalny do bagażnika.
    Gwarancja 4 lata - dobry kompromis.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Coraz bardziej skłaniam się aby zrezygnować właśnie z listw bocznych i Easy Light Assistant,a co za tym idzie z pakietu Audio....już wcześniej upatrzyłem sobie Bolero,a z climatronicem się waham.Dzięki.
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • @klubowicz nie rezygnuj z climatronika obecnie mam go w Rapidzie i jestem bardzo zadowolony. W poprzednim samochodzie, Fabi II, miałem ręczną klimatyzację i różnica jest duża na plus climatronika.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Climatronik plus xenony musi to być.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale Xenony to już duży wydatek. Ok. 2tyś. Pytanie było nie co byście kupili, tyko co dodać/odjąć w tej samej cenie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tak,wiem,że dokładać bajerów to można w nieskończoność,ale auto ma być w rozsądnej cenie z praktycznymi opcjami(wyposażeniem)....Tak na marginesie to,uważam,że cena Rapida jest troche za wysoka w stosunku do Octavii.
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Jeszcze raz podkreślę:
    Jak Bolero, to tylko ze SmartLinkiem  - dzięki temu można w przyszłości mieć nawet darmową nawigację. Bez SmartLinka Bolero to tylko większy wyświetlacz i przy ograniczonym budżecie szkoda kasy - wystarczy Swing.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jak to bywa w 90% kupujacych, jak zostawisz manualna clime to po miesiacu bedziesz sie zastanawial czy mozna cos z tym zrobic no ale wtedy bedzie juz za pozno. Rozwaz mozliwosc podwyzszenie wersji wyposazenia na Style, rozwiazalo by to sporo twoich watpliwosci i moglo by byc logiczniejsze niz dodawianie coraz to nowych dodatkow do ambition.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pobawiłem się chwilę konfiguratorem i tu ciekawostka:
    Swing blokuje dodanie dodatkowych głośników z tyłu.
    Więc jak zrezygnujesz z Bolera to trza zdecydować: Swing bez głośników, czy standard z głośnikami.
    Edit: Pakiet Audio w Ambition Max jest chyba niedostępny?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @klubowicz ja wziąłem listwy i nie żałuję. Gdybym nie wziął - żałowałbym na pewno...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @van_daal  w jakiej wersji SWING blokuje dodanie głośników?
    Swing ma 4 kanały NCZ, z czego 2 są podłączone standardowo, a 2 "czekają" tylko na podłączenie głośników. Po ich podłączeniu - automatycznie je wykrywa i bez dalszych problemów je akceptuje, łącznie z nastawami.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W konfiguratorze. Dodanie Swinga blokuje dodatkowe głośniki. Nie wykluczam, że u dilera można tę opcję dobrać mimo to.
    EDIT: Sprawdziłem jeszcze raz i blokuje dwa dodatkowe głośniki za 150,- ale nadal można "skoda sorround" za 300,-
    Tym razem Pakiet Audio był dostępny. Coś mi się wcześnie popitoliło. Sorki za błąd.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Obowiazkowo xenon i climatronic... auto z reczna klima jest po prostu upierdliwe :) zawsze albo za cieplo albo za zimno... w climatronicu ustawiasz temp i reszta cie nie interesuje. Xenon to juz nie tyle bajer co bezpieczenstwo. Ale oczywiscie twoj budzet i twoj wybor :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Fredi. Nie przesadzaj z tymi Xenonami. Koszt/zysk/efekt nie jest korzystny. Xenony to raczej luksus.

    Wracając do radia:
    Swing+Surround+BT = 1650
    Bolero (z surround i BT) = 1800
    Mała różnica. Brał bym Bolero.
    Ale jak nie weźmiesz do tego SmartLinka to będziesz żałował.
    ----
    Ależ oni w tej skodzie wydziwiają:
    Pakiet Audio za 2350,-:
    • Radio SWING z Bluetooth
    • Škoda Surround i dwa dodatkowe głośniki z tyłu
    • Trójramienną skórzaną wielofunkcyjną kierownicę (radio i telefon) z małym pakietem skórzanym
    • Funkcję EASY LIGHT ASSISTANT
    • Przednie reflektory przeciwmgłowe z LED
    • Aluminiowe obręcze kół MATONE 6Jx15" w kolorze srebrnym
    Co ma EASY LIGHT ASSISTANT, reflektory przeciwmgłowe z LED i obręcze kół MATONE wspólnego z AUDIO? :D

    Jednak w tym przypadku opłaca się ten pakiet i wtedy Bolero jest już za 250,-
    Pozostaje tylko przemyśleć SmartLinka...
    Nim podejmiesz decyzję ostateczną poczytaj o nim w wątku "SmartLink (MirrorLink, Android Auto)".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam, własnie zamawiam nowego rapidka w wersji style i mam jedno pytanie: na stronie konfiguratora skody w bezowej wersji tapicerki siedzenia sa czarne z bezowymi boczkami, natomiast w ofertach dealerow siedzenia sa całe bezowe, jak jest w rzeczywistości? Przyznam szczerze ze przerażają mnie jasne siedziska ale bezowe wykończenie wnętrza jest piękne, połączenie ciemnych siedzisk z jasnym wnętrzem to rozwiązanie  optymalne ale nie wiem czy nie jest to jedynie "poglądowe" zdjęcie z konfiguratora a rzeczywistość wygląda jak na zdjęciach z ofert dealerow... Załączyłem zdjęcie i zaznaczyłem czerwoną linią różnice o która mi chodzi, prawe zdjęcie z konfiguratora, lewe od dealera.
    dddddd.png
    552 x 165 - 112K
  • Nie wiem jak teraz robia ale u mnie w MY 15 siedziska sa bezowe nakrapiane czarnym (plastry miodu) i czarne boczki, dwa lata uzytkowania zadnego problemu z utrzymaniem czystosci a efekt wizualny nieporownywalny z ciemnym wnatrzem.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam wszystkich,
    w planach srebrny Rapid Liftback Style 1.4 TSI 125 KM DSG - zamówiony :)
    zastanawiałem się nad 90 KM z DSG, ale to chyba za mało i chyba nikt takiego nie ma. YouTube milczy a i w testach tylko 1.4 TSI widziałem w automacie.

    Mam podobny dylemat z tapicerką. Ostatnio dostałem w salonie katalog z niebieskim rapidem liftback i w środku ładna beżowa deska rozdzielcza i fotele inne niż wcześniej widywałem w katalogu z czerwonym Spacebackiem, bo czarne siedzisko a tylko boczki beżowe. Czyli dużo mniej brudzące i takie właśnie mam nadzieję, że zamówiłem.
    Wcześniej właśnie w katalogu Spaceback miał jasne siedzisko i czarne boczki. W nowym do Liftbacka jest czarne siedzisko. Dlatego mój wybór padł na wersję o 18 cm dłuższą z mega bagażnikiem :)
    Sprzedawca w Sosnowcu pokazywał mi jak to u niego w konfiguratorze wygląda, się śmiałem, że jak przyjdą jasne siedzenia to nie odbiorę od nich auta :) Wpisał mi, ale już długopisem jakiś kod na zamówieniu - kod tapicerki tej mniej brudzącej.

    Zamówienie złożyłem 20 października. Nie znam jeszcze planowanego terminu odbioru. Nie chciałem dodatkowego upustu, lecz auto z rocznika 2017. Wcześniej nie było opcji podświetlenia LED w środku pod podłokietnikiem i pod deską rozdzielczą. Bardzo mi się to podoba, przynajmniej na zdjęciu. W realu nie wiem jak to będzie.

    Zastanawiam się jeszcze nad nawigacją Amundsen. Koszt 2500.
    Pierwotnie miało być Bolero (500 zł) + Smart Link (650). Ale jak od 2500 odjąć 500 i 650 wychodzi, że za nawigacje płacę realnie 1350 zł i nie muszę wymieniać telefonu na droższy, który by się z tym ustrojstwem łączył :) To już jest kwota do przyjęcia. Tym bardziej, że w Amundsenie i tak dodatkowe głośniki z tyłu dają (chyba). Wtedy już SmartLinka nie potrzebuję. Poza tym w telefonie w razie czego google mapy czy inną navi zawsze mogę odpalić i telefon zostanie telefonem. Nie muszę nic łączyć, kombinować i martwić się czy mi się połączy.
    Wg mnie navi to navi i wbudowana zawsze lepiej wygląda. Jedynie nie pytałem ile później się płaci za aktualizacje. Pewnie sporo, ale raz się żyje i nie muszę przecież tego robić co roku. bo w naszym kraju aż tak drogi się nie zmieniają. A szkoda. Zakładam, że na początek mapy dadzą aktualne. Nie jeżdżę aż tyle, żeby się tym stresować.
    R 005.jpg
    900 x 506 - 165K
    Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec
  • @Figaro82 I tu Cię zdziwię, bo akurat u nas dróg buduję się aktualnie więcej niż na zachodzie. Dochodzi dużo nowych obwodnic i "esek". A znając grupę VAG i podejście do polskiego rynku to nie liczył bym na aktualne mapy.
  • @Figaro82 aktualizacje tanie nie są i chyba oryginalnie nie ma mapy całej Europy, przyznaję nie mam nawigacji ale czasami jeżdżę VW z fabryczną navi i szału nie ma. Do tego większe ryzyko kradzieży sprzętu, później (tj. po pakietach dealerskich a ze względu na wyposażenie) prawdopodobnie wyższa składka AC. Z tego właśnie VW kuzyna już trzy razy wyjęli tylko nawigację. Oczywiście masz rację, że fajnie to wygląda. Głośniki z tyłu są serynie już z Bolero. Silnik 1,4 polecam :)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?